Dzień Otwarty Szpitala i Szkoły rodzenia 11.05.2024 przeczytaj komunikat zapisy do dnia 07.05.2024 do godziny 12.00

Opinie

Poniżej mogą się Państwo zapoznać z opiniami o naszym Szpitalu.
U dołu strony znajduje się formularz, poprzez który mogą Państwo podzielić się z nami wrażeniami z pobytu w naszej placówce, do czego serdecznie zachęcamy.

Dodaj opinie: Przejście do formularza


Opinia (25.02.2024 r.)

Polecam z całego serca. Uśmiech i grzeczność personelu od przyjęcia po wyjście. Czułam się jak w Leśnej Górze:).Jednak nawet na NFZ może być normalnie..!!!

Małgorzata 

Opinia (19.12.2023 r.)

Boski personel uczynny miły i nic nie jest im ciężko. Mama była z uchem mówi, że to są anioły tak uprzejmi i pielęgniarki pielęgniarze lekarze. Szacunek dla Was bardzo dziękujemy za poświęcony czas. Jesteście z powołania oddziale laryngologii .Dziękujemy.

Magdalena

Opinia (13.12.2023 r.)

Polecam z całego serca Szpital w Gliwicach, w szczególności porody z Panią położną Iwoną Franas- profesjonalizm, ludzkie podejście, świetnie poprowadziła mój poród. Mogłam skorzystać z basenu do rodzenia, rodzić w wielu pozycjach. Czułam się zaopiekowana na każdym etapie przebywania w szpitalu. Opieka na najwyższym poziomie. 

Patrycja

Opinia (13.09.2023 r.)

Korzystając z okazji możliwości oceny pobytu w szpitalu chciałam serdecznie podziękować całemu personelowi za okazaną życzliwość. Do szpitala trafiłam w 29 tc z odchodzącymi wodami w środku nocy z soboty na niedzielę. Mimo pory w ciągu niespełna 5 min znalazłam się na bloku operacyjnym gotowa do przyjęcia mojego dzieciątka. W operacji uczestniczyło tyle osób, że do tej pory zastanawiam się skąd w tak krótkim czasie udało się to zorganizować. Dzieciątko i tak musiało trafić do kliniki neonatologii a ja dochodziłam do siebie w bardzo przyjaznej atmosferze. Miałam pełną opiekę medyczną, przychodził do mnie opiekun medyczny, doradca laktacyjny, pani neonatolog z informacjami o dziecku a nawet uwaga rehabilitant, który jak wykonał mi masaż karku i pleców to klikajcie narody... wszyscy powtarzali, że to zasługa pani prezes która nie tylko dużo mówi ale przede wszystkim działa. Posiłki urozmaicone, smaczne i bardzo różnorodne. Wielkie brawa!

Alicja

Opinia (15.07.2023 r.)

W szpitalu urodziłam VBAC 19.04.2023r i totalnie odczarowałam swój pierwszy poród po którym miałam traumę i nie chciałam już rodzić. Byłam pod opieką wspaniałej położnej Pani Grażyny Kłodzińskiej od której otrzymałam tyle wsparcia, że tego nie da się określić. Również byłam w tym dniu pod opieką wspaniałych lekarzy, którzy pozwolili mi rodzić swoim tempem. Czułam, że jestem pod bardzo dobrą opieką. Rodziłam bez żadnych wspomagaczy i gdyby tak wyglądały porody zawsze, to mogłabym rodzić kolejny raz:) Po porodzie cały personel na najwyższym poziomie. Niczego mi nie brakowało. Dostawałam pomoc kiedy tylko jej potrzebowałam. Jedzenie pyszne. Dziękuje wszystkim, a w szczególności Pani Grażynie Kłodzińskiej oraz Panu Doktorowi Wieczorkowi i Panu Doktorowi, który mnie przyjmowała wtedy do badania - niestety nie pamiętam nazwiska. Również bardzo dziękuję Pani Doktor Lucynie Nowak-Borzęcka. Polecam szpital z całego serca.

Anna

Opinia (14.06.2023 r. )

Ponad dwa tygodnie temu a konkretnie 26 maja przyszedł na świat nasz kochany Feliks. Najwspanialszy prezent na Dzień Mamy. Z całego serca polecam każdej przyszłej mamie Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach. Wspaniali lekarze, położne z sercem, niesamowita porodówka. Ogrom pomocy, empatii, życzliwości i wsparcia z każdej strony. Po porodzie niesamowita opieka poporodowa. W razie pytań zawsze mogłam podejść i uzyskać wskazówkę/ odpowiedź. Film instruktażowy bardzo pomocny i świetny pomysł. Ponieważ byl to mój pierwszy poród zdecydowaliśmy się z mężem na prywatną opiekę położnej - pani Iwony Orzeł. W trakcie ciazy mogłam liczyć na stały kontakt. Pani Iwona rozwiewala moje wszystkie wątpliwości, zawsze dodawała otuchy, dawala cenne wskazówki. Z całego serca chciałabym podziękować pani Iwonie Orzeł - dzięki pani zaangażowaniu i pomocy, wsparciu, dodawaniu otuchy i siły w trudnych chwilach udało mi sie urodzić naturalnie. Trudno jest mi wyrazić wdzięczność. Dziękuje za fachowe podejście z troską o pacjenta. Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiamy Izabela B. z Feliksem

Opinia (30.01.2023 r.)

W styczniu urodziłam syna w szpitalu w Gliwicach. Jestem bardzo zadowolona z opieki podczas samego porodu jak i po nim. Lekarze, położne, którzy się nami opiekowali to ludzie z doświadczeniem, pogodni i uprzejmi. Widać było, że za doświadczeniem idzie też praktyka oraz aktualne standardy opieki medycznej. Opieka pediatryczna również bardzo profesjonalna. Film dotyczący noworodków to naprawdę dobry pomysł. Spotkanie przed wypisowe również - poruszało ważne tematy SIDS oraz RKO. Doradca laktacyjny - pod ręką. Był również masażysta. Sale sprzątane regularnie. Toalety i prysznice czyste. Aneks kuchenny wraz z lodówka a na parterze kawiarenka z dobrą kawą. Polecam również zajęcia ze szkoły rodzenia prowadzone w szpitalu.

MAMA

Opinia (26.01.2023 r.)

W 2020 roku rodziłam tutaj córeczkę i nie żałuję. Wcześniej syna w Raciborzu to była porażka zależy na kogo się trafi ale większość nie była chętna do pomocy, opryskliwa a jedzenie no cóż.. A tutaj miło się zaskoczyłam pod każdym względem! Jedzonko pyszne, naprawdę. Ciągle ktoś pytał, czy potrzebujemy pomocy, fajne warunki w pokojach łazienka (w Raciborzu tylko jedna czy dwie na korytarzu..), tabletki przeciwbólowe można było bez problemu otrzymać. Poprosiłam o wypisanie nas na żądanie z osobistych przyczyn i nawet w tej sytuacji nikt nie krytykował ani żeby źle z tego powodu traktował. Bardzo wszystkim dziękuje. 

Angelika

Opinia (15.01.2023 r.)

Z Wrocławia przyjechaliśmy do Gliwic na nasz pierwszy poród. To była bardzo dobra decyzja. Przebywałam na oddziale patologii ciąży oraz położnictwie. Personel bardzo pomocny, opieka na najwyższym poziomie, przepyszne jedzenie. Sale porodowe nowoczesne ze wszystkimi udogodnieniami. Pani Iwonka Franas najcudowniejsza położna. Na położnictwie przebywałam na sali jednoosobowej z łazienką i fotelem do karmienia. Wizyty doradcy laktacyjnego, filmiki instruktażowe w tv, pomoc opiekuna medycznego. Personel co chwilę pytał, czy czegoś nie potrzebuję. Lepszej opieki nie mogłam sobie wyobrazić.   Dodatkowo bardzo pomocna administracja szpitala, wszystko, co potrzebowaliśmy załatwione od razu.   Polecam z całego serca!  

Wioleta 

Opinia (21.12.2022 r.)

Nasza trójka: Szymon, jego tata i ja chcielibyśmy serdecznie podziękować za wszystko co Państwo dla Nas zrobili.. tj niesamowite w jaki sposób na każdym kroku cały personel dba o noworodki i ich mamy. Ja się czułam jak na wyjedzie integracyjnym   I pomyśleć że jeszcze 3 tygodnie przed planowanym terminem miałam rodzić w innym szpitalu, z pewnością żałowałbym tej decyzji! 

Nasza krótka historia. Termin na 06.12.2022 niestety Szymonowi się nie spieszyło na ten zaśnieżony świat. 12.12.22 zameldowaliśmy się u Was na wywołanie. Balonik zadziałał expresowo. Bo od 13 godziny do 20 rozkręciły się bardzo regularne bóle, w efekcie o 0.30 do 3.16 byliśmy na porodówce. Dzięki dr. Maciejowi Stokłosie urodziłam SN. Wiedział że boje się CC i że zależy mi na porodzie SN. 

Tak to dzięki niemu całą ciążę czułam się bardzo zaopiekowana, to moje pierwsze dziecko więc mieć wsparcie w swoim lekarzu to złoto na dzisiejsze ciężkie pod względem macierzyństwa czasy.

Chyba ktoś nad nami czuwa bo złożyło się tak, że dr. Stokłosa miał akurat dyżur. Nie wiem czy dałabym radę urodzić bez jego wsparcia. Bardzo dobrą robotę wykonały dwie położne, Pani Małgosia, anioł nie człowiek! Jest niesamowita. Tyle spokoju i cierpliwości, którym mnie obdarzyła... Pani Hania trzymała mnie twardą ręką, silna osobowość! I tak Szymon przyszedł na świat przy trio niezawodnym. Wszystkie procedury wyjaśnione, krocze chronione... 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.. będę o Was mówić gdzie się da i nigdy nie zapomnę co dla Nas zrobiliście! 

Natalia 

Opinia (08.11.2022 r.)

Zbieram się od rana żeby napisać, podziękować za leczenie, za opiekę i za to cudowne każde spotkanie z nami pacjentami pełne empatii i zrozumienia naszego problemu i bólu. Dziękuję również w imieniu p. Krystyny która mimo swoich ogromnych problemów zdrowotnych zawsze czuła się bezpieczna (z mojej obserwacji to wnioskuję a nie z rozmowy o tym z p.Krysią). Dziękuję również CAŁEJ EKIPIE z oddziału i bloku operacyjnego. Wraca wiara w człowieka kiedy widzi się taką profesjonalną załogę z pełną gotowością do pomocy i empatią dla chorego. Serdecznie dziękuję Pani Doktor Tureckiej i całej załodze za leczenie i opiekę. POZDRAWIAM 

Weronika

Opinia (13.05.2022 r.)

Doktor Andrzej Szwej okropnie nie miły i nieprzyjemny lekarz jego podejście do pacjenta to totalna katastrofa nie polecam tego lekarza i współczuję wszystkim którzy na niego trafili . Reszta personelu bardzo miła , pomocna i uprzejma . 

Sylwia

Opinia (05.04.2022 r.)

Ogromnie polecam szpital. Obsługa całego szpitala przemiła i sumiennie wykonująca swoją pracę 24h na dobę. Czułam się zaopiekowana w każdy dzień i noc pobytu. Jeżeli rodzić to tylko w Gliwicach :). 

Ada

Opinia (02.02.2022 r.)

21 stycznia zostałam przyjęta do oddziału ginekologii w trybie pilnym. Jestem bardzo wdzięczna za opiekę paniom położnym oraz lekarzom, którzy zajęli się mną w sposób profesjonalny, pełen empatii i z poszanowaniem godności oraz intymności(od momentu przyjęcia na Izbie przyjęć). Dziękuję doktorowi Kluszczyńskiemu za profesjonalnie przeprowadzony zabieg oraz wyjaśnienie moich wątpliwości po zabiegu. Dziękuję całemu zespołowi obecnemu przy zabiegu-czułam się bezpieczna, bo byłam w najlepszych "rękach". Tworzycie Państwo wspaniałą atmosferę, nawet "szpital w Leśnej Górze" nie może z Państwem się równać. 

Marzena

 

Opinia (10.01.2022 r.)

Urodzilam w tym szpitalu drugiego syna i jestem bardzo zadowolona. Dziękuję za opiekę na oddziale patologii ciąży oraz na oddziale położnictwa. Poród odbył się sprawnie dzięki Pani Iwonce . Polecam z całego serca

Agata

Opinia (21.12.2021 r.)

Rodziłam w tym szpitalu syna. Będę już zawsze ciepło wspominać wszystkich, którzy w trudnym pandemicznym okresie pomogli mi przeżyć pierwszy w życiu poród

Joanna H.

Opinia (18.10.2021 r.)

W szpitalu w Gliwicach urodziłam synka Wojtusia. Bardzo dziękuję całemu personelowi za opiekę, dobre słowo i wsparcie. W szczególności chciałabym podziękować pani Majce z oddziału położniczego za opiekę i pomoc. Z całego serca polecam ten szpital.

Mirka

Opinia (15.10.2021 r. )

Z pełnym przekonaniem polecam każdej z Was poród z Panią Kasią Sobeczko. Była dla mnie nieocenionym wsparciem zarówno przed, w trakcie, jak i po porodzie. Mogłam zadzwonić z każdą wątpliwością i poradzić się Pani Kasi, która cierpliwie wszystko mi tłumaczyła. Życzę każdej Pani takiego porodu, jaki miałam ja - z obecnością dobrej położnej, kochającym mężem u boku i poczuciem bezpieczeństwa. Dziękujemy także Pani Patrycji Żyle za obecność i bycie dobrym duchem. Filmik nagrany przez Panią oraz zdjęcia są bezcenne. <3 Cudownie jest trafiać na ludzi kochających swoją pracę. Z całego serca dziękuję i pozdrawiam wraz z Basią i mężem.
 

Edyta

Opinia (06.10.2021 r.)

Serdecznie polecam oddział położniczy- nasze dwie córeczki przyszły tu na świat pod profesjonalnym okiem najwspanialszej kadry! Polecam każdej przyszłej mamie. Wspaniali lekarze, położne z sercem, niesamowita porodówka na miarę czasów. Po porodzie wspaniała opieka okołoporodowa, w razie pytań zawsze mogłam podejść i uzyskać wskazówkę/ odpowiedź. Szpital się ciągle rozwija i jest to na prawdę wspaniały kierunek. Tutaj nie jesteś nikomu obojętna.

Karolina

Opinia (27.08.2021 r.)

Polecam polecam polecam

Opinia (17.06.2021 r.)

Chciałabym jeszcze raz serdecznie podziękować całemu personelowi szpitala za wspaniałą opiekę, zaangażowanie oraz wiedzę. Z całego serca polecam każdej rodzącej szpital w Gliwicach.

Paulina

Opinia 12.06.2021 r. 

Powoli juz mijają dwa tygodnie od mojego porodu w Szpitalu Wielospecjalistycznym, wiec jeszcze na gorąco chciałabym złożyć ogromne podziękowania kilku osobom oraz wyrazić swoją opinie. Z całego serca chciałabym podziękować pani Ewie Rewak i pani dr Zofii Augustyniak - dzięki paniom zaangażowaniu i pomocy, ale przede wszystkim walce pani Ewy udało mi sie urodzić naturalnie, mimo zwrotów akcji i problemów. Trudno jest mi wyrazić paniom wdzięczność. Wasze wsparcie, dobra ocena sytuacji, ale tez wiara w moje siły (której mi juz powoli brakowało) uratowały cała akcje i pozwoliły doprowadzić ja do finiszu. DZIĘKUJE! Jeśli chodzi o pobyt na oddziale położnictwa, do łatwych nie należał, głownie z powodu okrutnej samotności powodowanej brakiem odwiedzin bliskich. Wiec niestety to sa trudne chwile. Personel jest w większości pomocny i zaangażowany, poza drobnymi wyjątkami. Sale pojedyncze sa naprawdę luksusowe, jedzenie obfite i bardzo dobre. Niestety nie jestem do końca zadowolona z pomocy pani doradcy laktacyjnej, która przy pierwszej wizycie podeszła zupełnie bez zaangażowania i nie pomogła, ale moze to kwestia przypadku, bo dwa dni pózniej rzeczywiście juz uzyskałam od niej cenne wskazówki. Na koniec - a byc moze powinnam od tego zacząć- chciałabym podziękować pani Patrycji Żyle i pani cioci Majce - to sa dwa ANIOŁY, które uratowały mnie, moja psychikę i w ogóle cały mój przedłużony pobyt w szpitalu. Jesteście przekochane! Będę Wam dozgonnie wdzieczna. Ogolnie bardzo polecam- rodzic drugi raz będę w Gliwicach :)

Maja

Opinia (29.05.2021 r.)

Jeśli chodzi o warunki, wyposażenie, opiekę położnych na oddziałach to bardzo polecam szpital, natomiast w moim przypadku zabrakło dbałości o najważniejsze rzeczy. Trafiłam na porodówkę z rozwarciem 7cm - mimo chęci znieczulenia - było już za późno, choć przebywałam na oddziale patologi już kilka dni i miałam skurcze (niewidoczne na ktg) ale nie sprawdzono przez cały dzień rozwarcia(lekarka stwierdziła że nie ma co za często zaburzać flory badaniem). Ostatecznie byłam dumna, że urodziłam bez znieczulenia. Opieka przy porodzie bardzo dobra, lecz niestety pozbawiono nas możliwości kontaktu skóra do skóry :( A przecież wszędzie opisywane jest jego niezastąpione znaczenie dla więzi z matką, karmienia, etc. Położono mi małą na brzuchu na ok. 5 min, następnie zabrano. Myślałam, że tylko na moment bo mała zaczęła oddawać smółkę, a mi zaczęto zszywać krocze, lecz przyniesiono mi ją dopiero na izbę obserwacyjną już zawiązaną od stóp do głów i dostawiono do piersi. W książeczce wpisano, że 2 godzinny kontakt był... ;( Nie podano powodu zabrania małej, nie było przeciwwskazań do kontaktu. I ze mną i z małą było wszystko w porządku. Nie wiem czy to przez wygodę personelu, bo urodziłam 2:16 w nocy,czy zawsze tak to wygląda, ale skoro szpital promuje się europejskimi standardami, to czemu nie zachowuje nawet polskich...Mieliśmy również problemy z karmieniem, pani doradca tylko spojrzała i wcisnęła mi poduszkę na kolana i wyszła odebrać dzwoniący telefon, później już się nie pojawiła, mimo stwierdzenia, że mamy problem. Dopiero w dniu wypisu zauważono podrośnięte wędzidełko u córki ale pozostawiono do oceny pediatry. Dopiero w domu uświadomiłam sobie, że to może być źródło problemów i podcięliśmy wędzidełko prywatnie. Niestety nie udało się utrzymać karmienia piersią mimo dłuższej walki, nad czym do dziś bardzo ubolewam. Choć córka ma już pół roku nadal mam żal,że tak się wszystko potoczyło. Może gdyby zwrócono większą uwagę na te najważniejsze aspekty, wszystko u nas wyglądało by inaczej. Nie powinno tak być, że wymęczona po porodzie matka, która rodzi pierwsze dziecko i nie jest świadoma wszystkich rzeczy ma pamiętać żeby na każdą rzecz zwracać uwagę i o wszystko się upominać. Byłam pewna, że o takie rzeczy zadba doświadczony personel. Być może źle trafiłam przy porodzie...ale niestety to zarzutowało na naszą wspólną drogę z córką.

Katarzyna 

Opinia (14.04.2021 r.)

Zaangażowanie personelu (również pozamedycznego) sprawia, że panuje tu tak "domowa" atmosfera jak to tylko możliwe. Dziękuję za profesjonalizm anestezjologiem i lekarzom, szczególnie dr. Stachurskiej-Musze i p. Andrzejowi Baranowi, który łączy fachowe podejście z troską o pacjenta. Wyrazy uznania również dla p. Katarzyny Asztabskiej - dzięki jej szerokiej wiedzy, indywidualnemu podejściu i niezwykłemu wyczuciu karmienie przychodzi mi teraz naturalnie.

Katarzyna 

Opinia (02.04.2021 r. )

18.03 w tym szpitalu urodził się nasz synek. Wszystko w szpitalu jest na najwyższym poziomie. Personel zawsze chętnie służy radą i pomocą. Ponieważ był to mój pierwszy poród i to jeszcze w dobie pandemii, zdecydowaliśmy się na prywatną opiekę położnej. Pani Iwona Orzeł to anioł. Dzięki niej poród przeszedł sprawnie i ja do tego miałam spokojną głowę. Jeszcze w trakcie ciąży byłyśmy w stałym kontakcie i rozwiewała wszelkie wątpliwości. Po porodzie nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jeżeli ktoś się zastanawia nad prywatną opieką położnej w trakcie porodu, to niech dłużej tego nie robi, a do tego nich się zgłosi do Pani Iwonki.

Agata O. 

Opinia (16.03.2021 r. )

W lutym 2021 w Szpitalu Wielospecjalistycznym urodziłam córeczkę. Przy porodzie asystowała mi położna- Pani Ewa Rewak- najlepsza położna, jaką mogłabym sobie wymarzyć! Konkretna, pomocna, wie co robi! Kolejną położną z niesamowitymi pokładami empatii jest Pani Patrycja Żyła- jej nieoceniona pomoc zarówno na sali porodowej, poporodowej, jak również już na oddziale, niesamowicie mi pomogły. Pani Patrycja to położna z powołaniem. Byle jak najwięcej takich położnych jak Pani Ewa i Patrycja! Gorąco pozdrawiamy,

Edyta wraz z Oleńką ;)

Opinia (08.03.2021 r.)

Urodziłam swoją córkę z pomocą pani położnej Anety, którą serdecznie pozdrawiam;) Dzięki niej poród wspominam bardzo dobrze, mimo że ból jest naprawdę ogromny. Naprawdę szpital godny polecenia ;)

AP

Opinia (03.05.2021 r.)

11.02.2021 urodziłam w szpitalu swoje pierwsze dzieciątko, przy pomocy najwspanialszej pani położnej Grażyny Kłodzińskiej. Polecam serdecznie szpital oraz opiekę pani położnej dzięki której poród przebiegł bardzo sprawnie i szybko, a ja czułam się bezpieczna i zaopiekowana. Opieka w szpitalu na wysokim poziomie, specjaliści od laktacji, pediatrzy i wspaniałe położne gotowe do pomocy praktycznie cały czas. Wyposażenie porodówki - wielka nowa wanna, pokój z własna łazienka - to wszystko również bardzo pomogło w przeżyciu porodu po ludzku!

Mama Szymusia

Opinia (09.02.2021 r.)

Z całego serca polecam Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach, w którym to niedawno miałam przeprowadzoną operację ginekologiczną, na Oddziale Ginekologii. Chciałam podziękować całemu Zespołowi za opiekę lekarską jak i pielęgniarską, która zasługuje na najwyższe uznanie za profesjonalizm, ogromne zaangażowanie, okazane zrozumienie, a przede wszystkim przyjazne i życzliwe podejście do każdej pacjentki. Szczególne podziękowania dla Pana Ordynatora za fachową pomoc, troskę, szczegółowe wyjaśnienia odnośnie zabiegu i cierpliwość.Dziękuję również za opiekę Personelu na Bloku Operacyjnym gdzie wszystko przebiegało bardzo sprawnie, bez zbędnego bólu i strachu zapewniając tak potrzebne poczucie bezpieczeństwa. Wybór tego Szpitala na przeprowadzenie zabiegu był bardzo dobrą decyzją. Podczas pobytu i operacji czułam troskę i dbałość Personelu o moje poczucie bezpieczeństwa. Polecam więc ten Szpital i życzę całemu Personelowi jak również Kadrze Zarządzającej dalszych sukcesów, a przede wszystkim jak najwięcej zadowolonych pacjentów.

Anna

Opinia (05.02.2021 r.)

Przyszło mi rodzić w lipcu roku 2020. A nie był to rok łatwy dla chorych i ciężarnych. od początku pobytu czułam się porządnie zaopiekowana. gdybym wiedziała jakie to ważne zapisalabym wszystkie imiona. Dziękuję z całego serca pięknej drobnej blondynce, która na oddziale dla oczekujących mam za opiekę.. Pielegniarkom i chirurgom, którzy przeprowadzili u mnie zabieg cesarskiego cięcia (pimpu dimpu chce Pani urodzić?)Panie rozweselaly mnie do łez i dały dużo wsparcia a Panowie profeska cięcie etc.. Potem już z moim małym Zbysiem na oddzialei z kochanym poloznymi. Piękny czas. Dostałam dużo wsparcia bo jednak hormony i emocje szalaly. Pan rehabilitant wykonał również kawał roboty, ból po zabiegu już tak nie dokucza plus znowu wsparcie psychiczne bo było mi ciężko.. Po powrocie do domu przez trzy dni płakałam za moimi Paniami poloznymi :D dziekuje !

Izabela

Opinia (27.01.2021 r. )

Bardzo polecam szpital - zwłaszcza personel medyczny, zarówno na oddziale patologii ciąży, jak i oddziale noworodkowym. Cudowna opieka, na personel można liczyć w każdej sytuacji, przy najmniejszym problemie i teoretyczne najbardziej błahym pytaniu. Szczególne podziękowania należą się położnej Grażynie Kłodzińskiej za empatie, zaangażowanie i niesamowite wsparcie przed, w trakcie i po porodzie. Każdemu życzę takiego anioła przy sobie.

Magda

Opinia (16.01.2021 r.)

Profesjonalny życzliwy personel Szpitala Wielospecjalistycznego /Oddział Położniczy. Dziękuję całemu personelowi za wspaniałą opiekę podczas porodu i pobytu na oddziale. Jesteście Państwo wspaniali.

Martyna

Opinia (05.11.2020 r.)

Bardzo polecam szpital. Rodziła w nim moja siostra i sporo koleżanek, każda była bardzo zadowolona z opieki. Ja rodziłam w styczniu. Super wyposażone sale porodowe, wanna do porodu w wodzie, piłki, wszystko nowiutkie. Z całego serca dziękuję i polecam wspaniałą położną Panią Hanie. Na oddziale położniczym czas upływał w przyjemnej atmosferze, zawsze można było liczyć na wsparcie i pomoc przemiłych położnych. Jedyne moje zastrzeżenia dotyczyły pani anestezjolog, która była bardzo niesympatyczna i przed podaniem znieczulenia pytała "czy jest Pani poczytalna"... Fajnie jakby noworodkom było rutynowo sprawdzane wędzidełko podjęzykowe. U nas po kilku miesiącach okazało się, że jest do podcięcia, a w szpitalu konsultowała nas doradca laktacyjna.

Sonia

Opinia (04.11.2020 r.)

Cóż mogę napisać.. Potrzebowałam wsparcia i pomocy po urodzeniu synka z dostawieniem do piersi.. Wystarczył jeden telefon do doradcy laktacyjnego- Pani Kasi i już na drugi dzień byliśmy na wizycie ❤ nieoceniona, fachowa wiedza sprawiła, że mój synek zaczął ładnie pić z piersi z którą miał problem. Pani Kasia jest cudowną, mega spokojną i ciepłą osobą. Podejście do maluszka z sercem. Jestem bardzo wdzięczna, że trafiłam w ręce Pani Kasi po nieudanych próbach dostawienia małego. To jest właściwa osoba na tym stanowisku i każdemu będę polecać. ❤❤

Kasia

Opinia (03.10.2020 r.)

W dniu 29-09-2020 zostałam przyjęta na oddział laryngologii w celu wykonania septoplastyki (korekta przegrody nosowej) W styczniu szukałam jak najszybszego terminu na zabieg ale w większości szpitali terminy sa na ok 1,5-do 3 lat.Jestem z Opola. Udało się w Gliwicach właśnie w SZWG. Po przykrych doświadczeniach z publiczną służbą zdrowia miałam raczej średnio pozytywne nastawienie do pobytu ale bardzo pozytywnie się zaskoczyłam.Począwszy od przyjęcia na oddział do dnia wyjścia nie doznałam żadnych nieprzyjemnych sytuacji, wręcz przeciwnie.Panie pielęgniarki przemiłe, kompetentne , troskliwe, lekarze również.Po zabiegu który odbył się planowo miałam doskonałą opiekę.Nawet zaskoczyło mnie bardzo na plus jedzenie ,nie spodziewałam się tak smacznego jak na warunki szpitalne ,niekiedy porcje nie do przejedzenia takie spore.Będę bardzo polecać tą placówkę wszystkim gdyż naprawdę warto.Bardzo dziękuję za opiekę i pozdrawiam.

Elżbieta Dudek

Opinie (02.10.2020 r.)

Urodziłam w sierpniu 2020 roku córeczkę wrodzonym zapaleniem płuc w stanie umiarkowanej zamartwicy urodzeniowej. Doceniam szybką reakcje personelu, położnych (I.Franas, G.Kłodzińska) odbierających porod i pani dr Pilśniak (Pediatra) dzieki, którym mała jest dziś w super formie pomimo trudnego startu. Była to sytuacja wymagająca dynamicznych decyzji, dzieki którym moje dzieciątko złapało pierwszy oddech. Dozgonnie jestem wdzięczna całemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Oddziału Patologii Noworodka, w szczególności dr Sadownik, dr Pilśniakni dr Będkowskiej za fachową pomoc, troskę, wyjaśnienia, rozmowy i opiekę nad moim dzieckiem. Polecam indywidualną opiekę położnej I.Franas, dzieki której mój porod przebiegł w 100% naturalnie, bez medycznej ingerencji, tak jak marzyłam, do wody. Poprowadziła mnie wspaniale, zapewniając spokój, opanowanie, bezpieczeństwo. Muszę podkreślić uprzejmość lekarzy ginekologów, z którymi miałam styczność podczas porodu, a następnie tygodniowego pobytu w szpitalu. Doradca laktacyjny, fizjoterapeuta i dietetyk to niewątpliwie ogromne atuty szpitala! Konsultacje pani Kasi pomogły w bezproblemowym przystawieniu małej do piersi a masaż po porodzie to bardzo potrzebna sprawa. Czułam się zaopiekowana pod każdym względem. Dziękuje! Z pewnością wróciłabym do gliwickiego szpitala na kolejny porod!

Dominika

Opinia (28.09.2020 r.)

Rodziłam po raz drugi w tym szpitalu i jestem bardzo zadowolona :) Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie rodzić gdzie indziej. Przede wszystkim na moją bardzo pozytywną opinię wpływa wspaniała opieka ze strony Pani położnej Ewy. Zapewniła mi ogromne poczucie bezpieczeństwa, wsparcia oraz wykazała się bardzo dużym profesjonalizmem. Będę polecać Panią Ewę każdemu! Szpital zrobił jeszcze większe wrażenie niż przy pierwszym porodzie, gdzie od samej Izby Przyjęć widać bardzo wysoki poziom. Personel zarówno na patologii ciąży jak i oddziale noworodków bardzo miły, życzliwy oraz pomocny. Bardzo chciałam podziękować za wspaniałą opiekę i wsparcie w tak ważnym i stresującym dla mnie momencie jak narodziny mojego kolejnego dziecka :) Pozdrawiam

Magda

Opinia (07.09.2020 r.)

Jestem po pobycie w tym szpitalu. Opieka przed jak i poporodowa najlepsza na świecie. Pomoc położnych jak i całego personelu nieocenione. Jedna z najlepszych sióstr to Maja, która chętnie opiekowała się maluszkami w nocy by mamy mogły odpocząć. Polecam ten szpital.

Maja

Opinia (07.09.2020 r.)

Polecam wszystkim przyszłym mamom, nie tylko z Gliwic. Z powodu przekształcenia szpitala w Raciborzu na jednoimienny zdecydowałam się na ten szpital dzięki poleceniom znajomych. Cały zespół położnych i lekarzy począwszy od izby przyjęć, oddział patologii ciąży, porodowkę jak i oddział położniczy zasługuje na same pochwały za swój profesjonalizm, serdeczność jak i cierpliwość. 29 sierpnia miałam "przyjemność" urodzić pierwszego syna z przecudowną położną (niestety nie znam imienia, proszę o dodanie w miarę możliwości, miała ciemne kręcone włosy do ramion). Pani była bardzo pomocna i zaangażowana, ciągle sprawdzała tętno dziecka, korzystałam z wanny, gazu, piłki i znieczulenia, które dało odetchnąć na ponad godzinę. Dziękuję Pani doktor anestezjolog, która mi pomagała również na końcówce, gdy prosiłam już z rezygnacji o cesarkę. Dziękuję również Pani dr Augustyniak(w rudych, krótkich włosach), która przyjęła mnie na porodówkę i nadzorowała poród. Mimo mojej kompletnej rezygnacji i paniki Panie mnie wspierały i mobilizowały do parcia. Dzięki nim urodziłam naturalnie synka. Nie tylko "były", ale walczyły o ten poród razem ze mną. Lepiej nie mogłam trafić i jestem im naprawdę bardzo wdzięczna, bo na pewno dyżur ze mną nie był łatwy, bo miotałam się jak szalona. Po porodzie na położniczym otrzymałam pomoc przy pionizacji i prysznicu. Panie położne bardzo pomagały również przy przystawianiu do piersi. Pan fizjoterapeuta przez oklejenie plastrami krzyża ulżył mi w bólu, z kolei Pani od laktacji również bardzo pomogła mi przy przystawianiu do piersi, dzięki niej karmię bez nakładek. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim. W czasie pandemii każdy nosi maseczkę i dezynfekuje ręce przed badaniem, także czułam się względnie bezpiecznie. Nie ma odwiedzin, ale można podawać rzeczy przez portiernię i pielęgniarki przynoszą na salę. Jedzenie też bardzo smaczne i świeże, podane na bogato z owocami, jogurtami i sokami. Serdecznie polecam szpital wszystkim, którzy się wahają.

Ania

Opinia (02.09.2020 r.)

Urodziłam 31.07.2020 w szpitalu w Gliwicach, polecam ten szpital wszystkim mamom,opieka bardzo dobra,położne pomocne,jedzenie pyszne i bardzo dużo.Szpital nowoczesny nastawiony na karmienie piersią. Polecam

Kamila

Opinia (29.06.2020)

Cudowne miejsce, przyjazne cieżarnym, matkom i noworodkiem. Personel szpitala, szczególnie w trudnym czasie epidemii, zapewnia rosnącym komfort i poczucie bezpieczeństwa. Bardzo przydatne wskazówki Pani diabetolog, wizyta masażysty i przydatny filmik instruktażowy! Szczególne podziękowania dla dra Wieczorka oraz Pani Dr Sadownik - za rzetelną informowanie, badania i konsultacje dające pewność że mój maluch wychodzi że szpitala zdrowy o bezpieczny. Bardzo dziękuję również Pani Kasi *laktacyjnej*, za rzetelny wywiad, liczne propozycje, wyjaśnienia i przede wszystkim wsparcie. Jak rodzić to tylko w Gliwicach:)

Kamila

Opinia (11.06.2020)

Na początek chcę podziękować naszej położnej, NAJWSPANIALSZEJ na świecie pani Grażynce K :-). Za wsparcie, wiedzę, pozytywną energię, opiekę i troskę. A także pani Magdzie P., również położnej, za fachowe wsparcie. DZIĘKUJEMY! Ogólnie pobyt/poród wspominamy pozytywnie, bardzo troskliwa pani ordynator neonatologii. ps. z uzyskaniem mleka modyfikowanego rzeczywiście przy niektórych osobach są problemy...

Mama Synusia

Opinia (12.05.2020)

7go maja br. trafiłam na oddział ginekologii. Udałam się właśnie do tego szpitala ponieważ półtora roku temu rodziłam tam córkę i czułam się tam bezpiecznie. Był to trudny dla mnie czas że względu na powód, przez który się tam znalazłam. Przetrwałam tylko dzięki wspaniałym lekarzom i położnym. Chciałabym w tym miejscu podziękować wszystkim lekarzom, którzy byli na dyżurze w dniach 7 i 8 maja br., począwszy od izby przyjęć, a skończywszy na lekarzach z oddziału ginekologii za okazany szacunek i zrozumienie. Szczególne podziękowania dla pani położnej, która pełniła dyżur 8 maja i była przy mnie w najgorszych chwilach (niestety nie pamiętam imienia chyba pani Olga). Aż brak mi słów żeby wyrazić wdzięczność po prostu za jej obecność wtedy. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę Waszą pacjentką, ale na innym oddziale. 29go września 2018r w tym szpitalu przyszła na świat nasza córeczka. Opieka na oddziale patologii ciąży oraz porodówce na bardzo dobrym poziomie. Na oddziale patologii CODZIENNIE badanie matki oraz praktycznie co godz sprawdzanie stanu dziecka tj tętna i zapisy ktg - Bardzo dobra opieka. Na porodówce Wspaniałe Panie Położne oraz lekarze - na prawdę życzliwe, ciepłe i wyrozumiałe osoby. Jestem im dozgonnie wdzięczna za pomoc w trakcie całego porodu. Są to osoby na prawdę z powołaniem do zawodu jedna z położnych mimo końca swojej zmiany została ze mną do samego końca porodu, nie pamiętam imienia chyba o. Magda (ma krótkie kręcone włosy :)) Jeszcze raz dziękuję. No i nieoceniona pomoc cioci Majki od noworodków, osoba ciepła i z sercem pochodząca do dzieciaczków. Ogólnie cały pobyt w szpitalu i opieka nad matką w trakcie jak i po porodzie oraz opieka lekarska i położnych nad noworodkiem super. Sam szpital każdemu szczerze polecam. Jednak jedno co negatywnie zapamiętam niestety pewnie do końca życia to stara pielęgniarka pani Regina na oddziale poporodowym i noworodków. Na prawdę radzę na nią uważać, zero empatii z jej strony w stosu3do młodych mam które dopiero się wszystkiego uczą, gdy poprosiłam ją o pomoc w przystawieniu dziecka usłyszałam kilkakrotnie chamskie teksty typu :" a co to niby pierwsze ?! " oraz gdy prosiłam w związku z brakiem pokarmu o mleko z oddziału to nie chciała go wydawać a gdy już dała 2 razy z łaską to znowu były teksty "czy chcę w ogóle karmić czy dawać sztuczne?!" Na prawdę totalny brak zrozumienia i empatii i porostu zwykłe chamstwo. Niestety, ale takie osoby jak ta Pani psują całą opinię takiej wspaniałej placówce .Ogólnie jednak zdanie na temat szpitala mam dobre i gdybym kiedyś jeszcze miała rodzić to na pewno w tym samym miejscu lecz ze szczerą nadzieją, że nie natknę się znów na ową Panią Regine

Anna

Opinia (06.05.2020)

Było mi bardzo miło po raz 3 rodzić w tym szpitalu. Pomimo sytuacji , w której obecnie jesteśmy oraz wstrzymanych porodów rodzinnych cały personel szpitala staje na głowie żebyśmy w jak najmniejszym stopniu odczuli obecne uwarunkowania. Z całego serca dziękuję Wam Wszystkim za wsparcie. A w szczególności Pani doktor Marioli Maksymowicz oraz doktorowi Andrzejowi Księżarek. Jesteście Najlepsi !!!

Kamila

Opinia (07.03.2020)

13 lutego 2020 urodziłam w tej placówce córeczkę. Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu personelu, dbałości o pacjenta i niezwykłej życzliwości osób tam pracujących. Podziwiam ogromne oddanie i zaangażowanie personelu. Czułam się tam bezpiecznie i komfortowo. Sam poród przebiegł ekspresowo, a było to zapewne wynikiem rewelacyjnej współpracy z przecudowną Panią Iwoną Orzeł, której opiekę w tym czasie serdecznie polecam. Niezwykle ciepła i sympatyczna położna, dzięki której poród nie był traumatycznym przeżyciem. Zawsze służyła dobrą radą i wsparciem. Bez jej cennych wskazówek i ogromnej wiedzy na pewno nie poszło by tak sprawnie. Jeśli kiedyś będę jeszcze rodzić na pewno tutaj i na pewno z Panią Iwonką :)

Ewa

Opinia (11.02.2020)

Pomimo że nie jesteśmy z Gliwic, ani nawet okolicy, bo na co dzień mieszkamy w Warszawie, zdecydowaliśmy się na poród w tym szpitalu zachęceni bardzo pozytywnymi opiniami od znajomych.  Było warto i dziś polecamy go kolejnym, bo doświadczyliśmy na oddziałach patologii i położnictwa bardzo profesjonalnej opieki od wszystkich pracowników szpitala!! Jesteśmy z mężem zachwyceni opieką i całym doświadczeniem porodu, możliwym, dzięki warunkom zapewnionym przez szpital. Chciałabym podkreślić, że nie było również żadnego problemu z otrzymaniem znieczulenia w trakcie porodu, co nie jest takie oczywiste we wszystkich szpitalach w PL. Mieliśmy ogromne szczęście rodzić w obecność położnej p. Ewy Rewak, a w trakcie pobytu w szpitalu być pod opieką cudownych lekarzy, p. Augustyniak, p. Księżarka, p.Kiełek, p.Makoś, p.Sadownik - wszystkim serdecznie dziękujemy!! Jeśli chodzi o opiekę poporodową, to chciałabym również podziękować za fantastyczną opiekę laktacyjną Pani K. Asztabskiej i rehabilitację oferowane przez p.Nasiłowskiego, wszystko było na światowym poziomie!  Ale podziękowania należą się też wszystkim Paniom położnym, pielęgniarkom i pracownikom szpitala z którymi mieliśmy przyjemność spotkać się podczas pobytu w szpitalu, poczynając od Pani, która pokierowała nas od wejścia na izbę przyjęć, wszyscy, naprawdę WSZYSCY!! szalenie życzliwi a przy tym kompetentni!   Dodatkowo mieliśmy z mężem wykupiony pokój rodzinny po porodzie, dzięki czemu mogliśmy od razu wspólnie zająć się dzieckiem i przeżyć razem ten czas - nie każdy szpital oferuje taką możliwość, a dla nas to był strzał w dziesiątkę! Polecamy szpital w Gliwicach z całego serca, naprawdę można odzyskać wiarę w polską służbę zdrowia, będąc tu. Na każdym etapie byliśmy fantastycznie zaopiekowani i prowadzeni! SUPER!!Wrócimy tu na pewno przy ew. kolejnym porodzie!  DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO i trzymamy kciuki, żeby szpital dalej się tak prężnie rozwijał!

Maja

Opinia (10.02.2020)

Genialny szpital (Oddział Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży)! Przygotowując się do porodu, szukaliśmy najlepszego szpitala położniczego na Śląsku i kierując się polecaniami znajomych, trafiliśmy do Gliwic. To był strzał w dziesiątkę! Znakomity personel – kompetentny, miły, zaangażowany. W szpitalu spędziliśmy 5 dni (kilka dni na patologii przed porodem) i od samego początku (w zasadzie od izby przyjęć) byliśmy zdumieni jakością obsługi. Położne, pielęgniarki, rehabilitant, pediatra, ginekolog, specjalistka od laktacji, anestezjolog – absolutnie wszystkim należą się brawa za wspaniałą robotę, którą wykonują. Szpital wyposażony znakomicie, jedzenie bardzo ok, atmosfera cudowna, pacjentki pod opieką w każdym aspekcie. Zdaję sobie sprawę, że ten komentarz brzmi jak pisany przez pracownika szpitala, ale tak nie jest – jestem świeżo upieczonym tatą, który spędził wiele godzin w szpitalu obok żony i był pozytywnie zaskoczony wszystkim dookoła (zwłaszcza po złowieszczych historiach, jaką traumą będzie poród, i szpital, i szpitalne jedzenie). Z mediów płynie przekaz, że służba zdrowia w Polsce się chwieje, natomiast Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach pokazuje, że może być inaczej. Nie prywatnie, a na światowym poziomie, z uśmiechem, dobrym traktowaniem pacjenta, bez braków kadrowych. Jestem przekonany, że gdy wrócimy przy kolejnym ewentualnym kolejnym porodzie, to już nie będzie pierwsza liga na Śląsku, ale top 3 szpitali położniczych w Polsce.

Mateusz

Opinia (06.02.2020)

Jestem miesiąc po operacji przegrody nosowej , na oddziale laryngologii tego szpitala . Wszystko przebiegło bez żadnych komplikacji , nawet nie odczuwałem bólu. Jednak i tak ,miłe panie pielęgniarki co pewien czas troskliwie pytały się , czy nie podać mi środków przeciwbólowych . Może nie było tam jakiś super warunków, typu SPA czy stołu szwedzkiego, to jednak mogę polecić tę placówkę wszystkim , dla których najważniejsze jest skuteczne leczenie i dobra opieka personelu medycznego.

Roman 

Opinia (5.01.2020)

Urodziłam w tym szpitalu syna poprzez cesarskie cięcie. Była to planowana operacja na konkrętną datę wraz z moim lekarzem prowadzącym ciążę. Na oddział patologii ciąży trafiłam 31 grudnia, a 2 stycznia zabrano mnie na cesarkę. Na dzień dobry spotkałam się z bardzo dobrym i ciepłym przyjęciem całego personelu, który aktualnie pełnił dyżur. Na sam koniec kwalifikacji do operacji miałam przyjemność poznaćpoznać Pana Ordynatora z ginekologii Andrzeja Księżarka. Przecudowny lekarz. Bardzo miły, sympatyczny, dokładny i delikatny. Wszystko wytłumaczył mi tak jak bym tego oczekiwała. Po samej operacji opiekowała się mną położna Katarzyna Sobeczko, która jest aniołem. Kobieta z sercem dla innych kobiet, które bardzo potrzebowały wsparcia. Niestety położne zajmujące się naszymi noworodkami nie wykazywały już takiego zaangażowania, a niektóre nawet były opryskliwe. Na szczególne słowa uznania zasługuje Pani Ordynator z pediatrii Beata Sadowik. Poświęca każdemu tyle uwagi ile jest konieczne, jest sympatyczna, bardzo doświadczona i tłumaczy bardzo dokładnie jaki jest obecnie stan naszego dziecka. Wrażenia z pobytu w tym szpitalu mam ogólnie bardzo pozytywne. Poza Paniami roznoszącymi posiłki, które powinny pracować w więzieniu a nie na położnictwie, wszyscy byli w porządku. Oczywiście nie mogłabym zapomnieć o dr Marku Pabianie, który robił mi cesarskie cięcie. Cudowny lekarz, z poczuciem humoru. Czułam się w jego rękach bardzo bezpieczna i mogę z czystym sumieniem polecić Pana doktora do prowadzenia ciąży. Mam bardzo ładną bliznę, jestem dobrze pozszywana także polecam ten szpital.

Monika

Opinia (18.10.2019)

Bardzo Polecam oddział laryngologiczny.Przemiły cały zespół. Lekarze zawsze wyczerpującą odpowiadali na moje pytania dotyczące zabiegu syna. Wszystko sprawnie załatwione. Panie Pielęgniarki to Wspaniałe Kobiety, zawsze uśmiechnięte, na każde pytanie odpowiedzą, proponują pomoc. Oddział czysty sale zadbane. Bardzo polecam

Michał

Opinia (3.10.2019)

Bardzo profesjonalna placówka, z całego serca polecam Szpital Wielospecjalistyczny. Syna urodziłam 12 września br. roku przez cc. Spędziłam 3dni na patologii ciąży, gdzie spotkalam sie z świetną opieką, jednak największe wrażenie wywarła na mnie Pani Patrycja Żyła, jej opieka i zaangażowanie na odziale położnictwa. Serdecznie Pani dziękuję, jest Pani Aniołem!.. Po kilku dniach pobytu w domu, musieliśmy, wrócić z powodu żółtaczki. Opieka na odziale patologii noworodka, również jest naprawdę godna polecenia. Podziwiam pracę i zaangażowanie Pań położnych i całej kadry. Zawsze mogłam liczyć na rzetelne informacje i porady dot zdrowia maluszka. Z całą pewnością ponownie wybralabym ten szpital, dziekujemy za opiekę!

Katarzyna

Opinia (10.09.2019)

Polecam poród w szpitalu w Gliwicach! Profesjonalna, życzliwa opieka położonych i lekarzy, zarówno na patologii ciąży jak i po porodzie. Długo zastanawiałam się nad porodem w Gliwicach pod względem możliwości wyboru pozycji wertykalnych w fazie parcia oraz podejścia położonych do ochrony krocza. W trakcie porodu trafiłam na dyżur położnej Pani Patrycji Żyły - wspaniała osoba z powołaniem, przestrzegająca planu porodu oraz wszelkich standardów. Pomimo sporej wagi urodzeniowej mojej córki (3740g) oraz ustawienia z rączką przy główce udało się w pełni ochronić krocze bez potrzeby nacięcia. Miałam możliwość wyboru pozycji w pierwszej fazie porodu oraz w czasie parcia, nie została mi narzucona niczyja wola. Czułam się bezpiecznie i poród jest dla mnie dobrym wspomnieniem. Mam nadzieję, że reszta personelu trzyma taki sam poziom wykonywania swoich obowiązków i dbają o to aby poród nie był traumatycznym przeżyciem. Lekarze neanatolodzy bardzo mili z dobrym podejściem do noworodków i ich Matek.

Ania

Opinia (31.08.2019)

Jeżeli ktoś się zastanawia czy rodzić w Gliwickim szpitalu i zapisać się do szkoły rodzenia, to z czystym sumieniem mogę go gorąco polecić przyszłym rodzicom. Profesjonalna opieka, a przede wszystkim uprzejma i życzliwa kadra. Przez cały pobyt w szpitalu (trwało to aż 12 dni)czułam się bezpieczna, zaopiekowana i poinformowana o wszystkich zabiegach. Sam poród przebiegł bardzo sprawnie, w dużej mierze dzięki przygotowaniu na szkole rodzenia, a w szczególności olbrzymiemu profesjonalizmowi i wiedzy jednej z położnych Pani Liliannie

Ania

Opinia (18.08.2019)

Witam, W tym Szpitalu rodziłam 31.07.2019, przed porodem spędziłam kilka dni na Patologii Ciąży, lekarze jak i położne bardzo kompetentni i pomocni. Nasz poród odbył się z Panią Ewą Rewak i nie żałuję. Pani Ewa przecudowna kobieta dzięki niej mamy Szymonka, który ważył 4120g i urodziliśmy siłami natury. Pani Ewa bardzo ciepła osoba, służyła wsparciem i radą Szpital w Gliwicach oceniam na wysokim poziomie zaznaczę że do Gliwic miałam ok 45km i jeśli uda nam się zajść w drugą ciążę to także wybiorę ten szpital i oczywiście Panią Ewę. Podziękowania również dla Pani Mai, która była przy porodzie.

Zuza

Opinia (7.08.2019)

Chciałabym serdecznie podziękować całemu personelowi szpitala, a konkretnie oddziałowi położnictwa. Szczególnie wyróżniam panią położną Katarzynę Sobeczko oraz ciocię Majkę, które przyniosły nam tak wiele radości i dobrych rad. Dzięki uprzejmości oraz wykwalifikowaniu czuliśmy się bardzo dobrze. Z pewnością będziemy polecać szpital wielospecjalistyczny w Gliwicach. Dziękujemy lekarzom, pielegniarkom, położnym. Jesteście niesamowici!

Agnieszka

Opinia (12.07.2019)

Chodziłam na szkole rodzenia w tym szpitalu u p. Gabrieli. Bardzo fajny program i zajęcia, jedynie nie podobały mi się żarty z pacjentek dlatego wybrałam inna położna do porodu

Irmina

Opinia (11.07.2019)

Po przeprowadzce do Gliwic wybór szpitala nie był łatwy. Na podstawie opinii innych mam zdecydowałam się rodzić w tym szpitalu. Był to mój pierwszy poród. Lepszej decyzji podjąć nie mogłam! Miałam szczęście, poród przebiegł szybko i bez komplikacji. Największe podziękowania należą się położnej Pani Ewie Rewak, która tak poprowadziła poród, że obyło się bez uszkodzeń i bez nacięcia, mimo braku znieczulenia, gdyż było już za późno. Cały czas ze mną rozmawiała, informowała co się dzieje, ale również uspokajała i rozluźniała atmosferę. Po porodzie opieka na oddziale cudowna. Panie położne pomagały przy karmieniu małej, w nocy gdy dłużej płakała zaraz przychodziły i radziły co zrobić. Na każde pytanie cierpliwie odpowiadały. Cały personel bardzo miły i pomocny. Dodatkowo skorzystałam z darmowej pomocy fizjoterapeuty - masażu i oklejenia tejpami. Jak rodzić to tylko tutaj. Polecam każdej przyszłej mamie

Opinia (16.06.2019)

Rodzenie w tym szpitalu to czysta przyjemność. Przed porodem musiałam spędzić czas na patologii ciąży, położne I lekarze są naprawdę fachowi i pomocni. Poród poszedł bardzo sprawnie i ekspresowo, gdzie szczególne podziękowania należą się Pani Grażynie Kłodzinskiej- wszystko poszło super sprawnie. Po porodzie opieka zarówno nade mną jak i nad małą była wspaniała. Położne jak i pielęgniarki zawsze służą radą i pomocą. Lekarze wyjaśniają wszystko, otaczają opieką maluszka. Jak rodzić, to tylko w Gliwicach!

Magdalena

Opinia (12.06.2019)

Witam serdecznie Rodzilam w tym szpitalu 7.06.2019r Jak dla mnie podejście lekarzy i położnych rewelka leżałem od wtorku do niedzieli z tym ,że maluszek urodził się w piątek. Od środy Od razu lekarze mną się zajęli bo byłam tydzień po terminie poprostu super nie czekają na nic tylko Od razu działają. Położna która odbierala poród Pani Ewa super kobieta POLECAM!!!! A Z WAD.... HM... jedną Pani dr nie będę pisała nazwiskiem Pani na literek S......j mogła by trochę zmienić podejście bo daje wrażenie wiecznie nie zadowolonej i jakby z łaski przychodziła do pracy zaznaczę że to nie tylko moje takie odczucie. A tak pożary wszyscy mili i zadowoleni i ja również pozdrawiam

Katarzyna

Opinia (23.05.2019)

30 listopada 2018 urodził się nasz synek Wojtuś. Ciąża przebiegała bez komplikacji, zakładałam więc, że mój pobyt w szpitalu będzie krótki, lecz los chciał inaczej i spędziliśmy w nim 2 tygodnie. Serdecznie polecam ten szpital. Mój poród trwał kilka godzin, na koniec lekarz musiał pomóc mojemu malcowi przyjść na świat. Przez cały poród była przy mnie położna, służyła radą, wsparciem (nie korzystałam z opcji wyboru położnej). Zarówno na oddziale położniczym, jak i na oddziale patologii noworodka lekarze i położne z uśmiechem i sercem podchodzą do swoich malutkich pacjentów i ich mam (i co mnie zaskakiwało, że przy tylu małych pacjentach doskonale pamiętają ich imiona bez patrzenia do karty:)). Wszystkie wykonywane zabiegi i badania są dokładnie wyjaśniane, wszelkie nieprawidłowości nawet kilkakrotnie sprawdzane, także wracając z naszym Malutkim do domu wiedzieliśmy, że już wszystko w porządku i mogliśmy spokojnie spać. Dodatkowo szpital nie zostawia mamy, która wychodzi z maleństwem bez opieki, gdyby się działo coś poważnego w pierwszym miesiącu życia dziecka po wyjściu ze szpitala można z dzieciątkiem się ponownie do niego zgłosić. Ogromnym plusem są także kameralne sale na oddziale położniczym (my byliśmy w sali dwuosobowej), nowoczesny sprzęt (Wojtuś miał żółtaczkę, był jednak cały czas ze mną na sali, ponieważ szpital dysponuje przenośną lampą do naświetlania dzieci z żółtaczką), obecność doradcy laktacyjnego (Wojtuś jest moim pierwszym dzieckiem, od początku karmiłam go naturalnie, a początki do łatwych nie należały, ponieważ maluch był dość wybredny i stwierdził, że "polubi" jedzenie tylko z jednej piersi, do tego nałożył się początkowy brak apetytu ze względu na żółtaczkę, ale dzięki wsparciu, które otrzymałam w szpitalu karmię piersią do dziś;)). Zresztą w kwestii karmienia malucha w dzień i w nocy można liczyć na wsparcie wszystkich położnych, które pomagają przystawiać nawet najbardziej opornego malca. Przy pierwszym dziecku, gdy to co dotyczy opieki nad nim wie się tylko teoretycznie, ogromnie ważne jest też, by ktoś rozwiał wątpliwości i pokazał jak się opiekować takim maluszkiem - tu też zawsze mogłam liczyć na wsparcie (nawet w środku nocy). Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy pomogli przyjść na świat mojemu synkowi i tak troskliwie się nami zajęli. Myślę, że szpital w pełni zasługuje na określenie "rodzić po ludzku". Pozdrawiamy i dziękujemy!

Justyna

Opinia (15.05.2019)

Do szpitala trafiłam będąc na końcu 34tc, z powodu wysokiego ciśnienia i niewyczuwalnych ruchów dziecka (oraz cukrzycy ciążowej). Od przyjęcia na izbie do samego porodu, zostałam objęta profesjonalną opieką. Na Patologii Ciąży spędziłam 4 tygodnie. Każdego dnia wykonywano mi szereg badań pod kątem bezpieczeństwa i zdrowia zarówno mojego jak i nienarodzonego dziecka. Sale głownie 6-cio osobowe. Położne na oddziale są bardzo miłe i służą wiedzą oraz pomocą. Sam poród został wywołany w 38tc poprzez założenie balonika, przebiegł on ekspresowo, a dzięki położnej na którą trafiłam (niestety nie pamiętam nazwiska), nie miał on dla mnie żadnych nieprzyjemnych konsekwencji i wspominam go bardzo dobrze! Ta kobieta to cud! Każda położna odbierająca poród powinna mieć takie podejście do rodzącej!! Po porodzie zarówno mąż, a później ja mieliśmy kontakt skóra do skóry z dzieckiem. Na oddziale Położniczym spędziłam kolejne 3 dni, następnie wraz z dzieckiem zostałam przeniesiona na Patologię Noworodka. Powodem były złe wyniki krwi dziecka oraz bardzo wysoka żółtaczka. Z tym oddziałem początkowo mam złe wspomnienia, pani doktor która nas skierowała, potraktowała nasz przypadek jak każde kolejne dziecko z żółtaczką. Niestety nie wyjaśniła skąd złe wyniki badań i że są one powiązane z wysokim poziomem bilirubiny. Jako świeżo upieczeni rodzice pierwszego dziecka bardzo przeżywaliśmy całą sytuację i był to dla nas ciężki czas, a gdyby wszystko zostało nam odpowiednio wyjaśnione można by nam tego dodatkowego stresu oszczędzić. Same położne są bardzo miłe i pomocne, widać, że z czułością podchodzą do każdego dziecka, nie traktują go przedmiotowo. Ogromnym plusem dla szpitala jest fakt, że mama może zostać na oddziale wraz z dzieckiem i jeżeli jego stan na to pozwala, może mieć go pod swoją opieką. Sam szpital ogólnie czysty i zadbany, natomiast czasem ciężko było doprosić się pań salowych o uzupełnienie mydła czy papieru toaletowego w ubikacjach.

Marta

Opinia (13.05.2019)

Serdecznie dziękujemy położnej Pani Grażynie Kłodzińskiej za troskliwą opiekę, życzliwość i okazane wsparcie w najważniejszym momencie naszego życia.

Magda

Opinia (20.04.2019)

Bardzo polecam ten szpital. Nie zawiódł teraz jak i w pierwszej ciąży 8 lat temu. Szczególnie Pani Liliannie Żur. Opieka na pierwszym poziomie. Kiedyś opinie bywały różne ale teraz jak najbardziej polecam.

Simona

Opinia (11.03.2019)

Serdeczne podziekowania dla calej zalogi, ktora opiekowala sie nami przed, podczas I po porodzie naszej corki Miry na poczatku lutego. Pierwsze nasze dziecko rodzilo sie w szpitalu uniwersyteckim w Galway w Irlandii, drugie w szpitalu w Rybniku. Na trzeci porod wybralismy wlasnie Panstwa szpital zacheceni pozytywnymi opiniami I bylismy bardzo mile zaskoczeni. Porownujac wszystkie 3 szpitale i opieke w nich, szpital w Gliwicach przebija wszystkie inne. Warunki sa bardzo dobre, a personel profesjonalny i mily, czesto wrecz usmiechniety. Na szczegolne uznanie zasluguje pani Beata Sadownik, ktora do dzisiaj sluzy nam pomoca oraz dobra rada w profesjonalnym wymiarze. Dziekujemy Pani bardzo serdecznie i zyczymy milego wypoczynku.

Opinia (2.03.2019)

Do Szpitala Wielospecjalistycznego trafiłam w pierwszej ciąży w 2016 roku. Na świat przyszła wtedy moja córka. Poród odbył się bez komplikacji, ze znieczuleniem na życzenie, bez nacięcia krocza przy asyście cudownej położnej Pani Ewy Rewak. Kiedy dowiedziałam się o drugiej ciąży wiedziałam od razu, że urodzę tylko w tym szpitalu. Pech(albo szczęście) chciało, że trafiłam do szpitala szybciej z licznymi infekcjami -zaraz po grypie jelitowej, z zapaleniem gardła i krtani i z zaawansowaną cholestazą. Od pierwszych minut mój stan potraktowano bardzo poważnie. Odizolowano mnie od innych pacjentek (za co bardzo dziękuję) ponieważ to właśnie przez inny szpital w którym byłam na jednej sali z chorymi nabawiłam się tylu infekcji. Od razu wykonano mi komplet badań, których wyniki były tragiczne i bez zbędnej zwłoki Ordynator Oddziału Ginekologii i Położnictwa lek. med. Pan Andrzej Księżarek podjął decyzję o szybkim wywołaniu porodu (wtedy był to dla mnie szok, dziś za to bardzo dziękuję!) Być może dzięki Panu moje dziecko urodziło się zdrowe. Następnego dnia na świat przyszła moja córka. Szczególne podziękowania należą się mojej położnej Pani Ewie Rewak. Pani Ewa jest wszystkim o czym może pomarzyć rodząca. Jest ostoją, oporą, poczuciem bezpieczeństwa, ale też zimnym prysznicem kiedy trzeba. Nie jestem łatwym pacjentem, a spotęgowane bóle krzyżowe nie ułatwiały mi porodu, mimo to doświadczenie zawodowe Pani Ewy sprawiło, że poród przebiegł błyskawicznie (1 godz. 45 min.) bez nacięcia co dla rodzącej jest ogromnym komfortem. Jeśli rodzić to tylko z Panią Ewą! Podziękowania należą się również położnym Pani Grażynie Belzek za ciepłe słowo, podtrzymanie na duchu na dzień przed porodem. Dzięki Pani Grażynce jakoś zniosłam tą noc mimo złego samopoczucia. Kolejna wyjątkowa osoba to Pani Gabriela Panek. Pani Gabrysia jest aniołem była przy mnie w pierwszej ciąży jak i teraz na oddziale Patologii Ciąży i otoczyła mnie opieką. Zdecydowanie Szpital Wielospecjalistyczny to nie tylko budynek , a Zespół świetnych specjalistów i fachowców, którzy zapewniają rodzącej to co najważniejsze- poczucie bezpieczeństwa. To Wy począwszy od Pań na Izbie Przyjęć, przez Panie salowe i sprzątające po Panie pielęgniarki, położne i sztab doświadczonych lekarzy tworzycie to wspaniałe miejsce. Polecam ten szpital każdej przyszłej mamie - nie będziecie zawiedzione, a ja do końca życia będę wdzięczna za pozytywne wspomnienia z narodzin obu moich córek :)

Eliza

Opinia (5.02.2019)

Chcielibyśmy bardzo gorąco i szczerze polecić wszystkim przyszłym i aktualnym Rodzicom - Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach. Pani Doktor, która prowadziła Naszą Ciążę, poleciła Nam właśnie ten szpital, dlatego też od samego początku zdecydowaliśmy się na to, że Nasza Córeczka urodzi się właśnie w nim. Będąc już na oddziale patologii ciąży za wyjątkowe podejście i niesamowite poczucie humoru chcielibyśmy podziękować Pani Gabrysi, już samo przywitanie zrobiło na Nas ogromne wrażenie... zresztą tak w ogóle to na wyróżnienie zasługują tutaj wszystkie Panie położne, to One tworzą tak wyjątkową atmosferę i klimat... A nie tylko na wyróżnienie, ale również na Serdeczne Podziękowania zasługuje Pani Magda jak również Pani Iwona, będąc już na oddziale porodowym, to właśnie dzięki podejściu i zaangażowaniu w całe przygotowanie oraz sam przebieg porodu, mamy dziś śliczną i zdrową Córeczkę, która przyszła na świat 26.01.2019r. Pani Magda wraz z Panią Iwoną od samego początku do samego końca troszczyły i opiekowały się Nami, dlatego też mogę śmiało powiedzieć, że poród wcale nie musi być traumatycznym przeżyciem, ale piękną i cudowną chwilą narodzin... Te wszystkie momenty zostaną zapamiętane przez Nas do końca życia... Bardzo Dziękujemy i Pozdrawiamy :-)

Ewelina & Michał i malutka Igusia :-)

Opinia (29.01.2019)

Z całego serca polecam ten szpital, począwszy od przyjęcia mnie do szpitala (małe rozwarcie, skurcze 30% - nikt mnie nie olał, zajeli sie mną od razu, w innych szpitalach każą czekać, chodzić, aż rozwarcie będzie większe..) do samego końca czułam sie bardzo ale to bardzo komfortowo !! Profesjonalne podejście do świeżo upieczonej mamy! Wsparcie techniczne i emocjonalne, pomoc laktacyjna, i uwaga.. masaż dla mamy następnego dnia po porodzie! Wow ! Duże uznanie dla Pani Położnej Iwony Ledwoń, która pomogła nam urodzić naturalnie bez żadnych wspomagaczy. Podczas porodu dodawała ogromnego wsparcia, taka mama która zna sie na rzeczy !! Polecam pokój rodzinny aby tatuś mógł być w pierwszych chwilach ogromnego szczęścia przy mamie i dzidziusiu. Decydując sie na drugą ciąże na pewno wybiorę ten szpital i Panią Iwonę

Aneta

Opinia (18.01.2019)

Bardzo polecam Panią Grażynkę! Anioł nie człowiek! Dzięki niej mam śliczną córeczkę:) ogólnie Panie położne są cudowne. To One tworzą ten szpital i budują w nim tak fantastyczną atmosferę! Z całego serca polecam!

Marta

Opinia (17.01.2019)

Chcielibyśmy gorąco i szczerze polecić Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach wszystkim przyszłym rodzicom. Wraz z mężem nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszej opieki i bardziej profesjonalnego i ludzkiego podejścia całego zespołu specjalistów zajmującego się nami. Szczególne podziękowania należą się Pani położnej Iwonie (Teresie) Franas za opanowanie, fachowość i ciepło jaki dzieliła się z nami podczas porodu, dzięki czemu to wydarzenie nie było wcale traumatycznym przeżyciem. Specjalne podziękowania kierujemy dla Pani Doktor Beaty Sadownik, najwyższej klasy specjalisty neonatologa i pediaty, która otoczyła nas i naszą malutką córeczkę wręcz matczyną opieką przez cały okres pobytu w szpitalu, za co będziemy jej zawsze wdzięczni. Podsumowując, jeśli jeszcze zastanawiacie się gdzie rodzić i komu powierzyć życie swoje i swojego dziecka to tylko w Gliwicach w Szpitalu Wielospecjalistycznym, my na pewno nie będziemy się zastanawiać ani przez chwilę, jeśli zdecydujemy się na kolejne dziecko.

Magda Ryś i Jerzy Majzner

Opinia (11.01.2019)

Chciałam bardzo a to bardzo podziękować p. Grażynce Kłodzińskiej. Anioł nie kobieta! Urodziłam zdrowa i piękną dziewczynkę tylko dzięki zaangażowaniu i wsparciu Pani Grażynki. Kobiety pracujące na patologi ciąży powinny dostawać złote ordery i zarabiać dużo więcej. To Położne wiedza najlepiej dzieje się z ciężarną a nie lekarz! One są od początku do końca! Warunki szpitalne z ręką na sercu mogę polecić. Czysto, sympatycznie.

Anonimowa

Opinia (6.01.2019)

Bardzo polecam oddać się w opiekę Pani położnej Grażyny Kłodzińskiej - cudowna opieka i wsparcie podczas porodu! Serdecznie dziękujemy również personelowi na oddziale położniczym. Pobyt w szpitalu w Nowy Rok będzie przez nas zawsze miło wspominany :) Dziękujemy!

Dominika, Dariusz i Tomek Ż.

Opinia (20.12.2018)

Chcieliśmy serdecznie podziękować pracownikom szpitala za opiekę, wsparcie, pomoc i wszelką życzliwość, którą zostaliśmy obdarzeni. Począwszy od lekarza prowadzącego naszą ciąże doktorowi Wieczorkowi, który przy każdej wizycie otaczał nas wspaniałą opieką, wyjaśniał wszelkie wątpliwości i wspierał w każdym etapie ciąży nawet po godzinach swojej pracy. Podziękowania należą się również doktorowi Księżarkowi, a także Pani Iwonie, których spotykaliśmy w gabinecie, na badaniach prenatalnych i na sali operacyjnej. Tak się złożyło, że chodziliśmy na kurs do szkoły rodzenia również w tym szpitalu, który prowadziła Pani Grażyna - wspaniała położna z doświadczeniem, która wspierała nas nie tylko na kursie, ale jak się później okazało pomogła również w ciężkich chwilach po cesarskim cięciu już na oddziale. Szpital na najwyższym poziomie zarówno jeżeli chodzi o lekarzy ginekologów, pediatrów, wspaniałe położne, jak i pozostały personel. Podziękowania kierujemy również bezpośrednio do p. Patrycji, p. Agnieszki, p. Majki. Polecamy poród w tym szpitalu, jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki jaką zostaliśmy obdarzeni i na pewno jeszcze wrócimy jeżeli tylko się da :) Serdeczne podziękowania!!

Daria

Opinia (16.12.2018)

Bardzo życzliwy i miły personel. Dziękuję serdecznie Pani Romie za wspaniałą opiekę i poród. Najlepsza położna na świecie. Bezcenna opieka pielęgniarek i Pani Majki, która cudownie opiekowała się naszym malcem.

Aleksandra

Opinia (12.12.2018)

Po raz kolejny wchodzę tutaj żeby podziękować. Najpierw paniom z poradni K , gdzie prowadziłam ciążę pani Iwonce, która zawsze jest uśmiechnięta i z dobrym słowem , pani dr Leokadi Sergiej, dbały o nas wspaniale, uspakajały w tych trudniejszych momentach -wielkie wielkie dziękuję. Słowa podziękowania kieruje również pod adresem pań w rejestracji i w laboratorium i ochronie. A kiedy przyszedł czas zakończyć wędrówkę w dwupaku pięknie nas przyjęłli w izbie przyjęć również wielkie dziękuję . Paniom położnym na patologii też pięknie dziękujemy za opiekę pani Patrycja aniołek z olbrzymim powołaniem, wszystkie polożne zawsze były chętne do pomocy. Porodówkę miejsce gdzie wiele się dzieje, mi towarzyszyły panie Ewa i Magda dziekuje doceniam i podziwiam i ponownie dr Sergiej akurat miała dyżur, śliczne zszyla . No i jeszcze oddział noworodkowy super opieka i położnych od dzieci pierwsze chwile pod opieką cioci Maji i położnych od mam ,zawsze wiedzialam co będzie się teraz działo z moim syneczkiem -olbrzymie dziękuję,również dr Sadownik.Był również pan Karol i pani Asztabska-super sprawa .Podsumowując dziękuję wszystkim dzięki Wam całą ciąże i poród czułam się bezpiecznie będąc pod Waszą opieką . I gdybym miała rodzić jeszcze raz to nigdzie indziej jak tylko w Gliwicach. DZIĘKUJĘ

Agata

Opinia 22.11.2018)

Spędziłam 6 dni w szpitalu i z czystym sumieniem mogę polecić przyszłym mamom. Szczególnie polecam oddanie się w ręce położnej- Iwony Orzeł, dzięki której poród przeszłam sprawnie i pozostały miłe wspomnienie. Bezcenna opieka pielęgniarek, szczególnie Pani Majki były odczuwalne każdego dnia. Cały personel uprzejmy i bardzo pomocny. A w dodatku, dobra kawa i pierogi w kawiarni.

Joanna

Opinia (27.10.2018)

12.10.2018 w szpitalu urodziła się nasza córka. Podziękowania z naszej strony należą się praktycznie każdemu, kogo napotkaliśmy na swojej drodze od momentu przekroczenia progu szpitala, aż do wyjścia do domu. Jeszcze w trakcie ciąży braliśmy udział w zajęciach szkoły rodzenia, gdzie Pani Grażyna w sposób luźny i zrozumiały uczyła nas jak zajmować się dzieckiem oraz oswajała z porodem. Po przyjęciu nas do szpitala cały personel - lekarze, położne, pielęgniarki, Panie rozdające posiłki - były zawsze miłe i pomocne nawet w środku nocy. Szczególne podziękowania należą się Pani Iwonie Ledwoń, która pokazała nam, że swoją pracę wykonuje z pasją i powołaniem, oraz za to że była z nami w momencie największego stresu i załamania, mimo ogromu swoich obowiązków. Chcemy również podziękować Pani Kasi Asztabskiej za pomoc w karmieniu piersią, które dziś kontynuujemy z sukcesem.

Agata i Wojciech

Opinia (29.09.2018)

Dnia 29.09.2017r. w 35 tygodniu ciąży przyszła na świat nasza córeczka otrzymując 0 punktów w skali Apgar. Dzięki m.in. personelowi Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach dziś jest cudowną, radosną, ale przede wszystkim zdrową i prawidłowo rozwijającą się dziewczynką. Nie jesteśmy w stanie wyrazić naszej ogromnej wdzięczności wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i położnym za wszystko, co zrobili dla ratowania życia i zdrowia naszej córeczki, a także za wspaniałą opiekę nad jej mamą. Szczególne podziękowania składamy doktorom dyżurnym, którzy przeprowadzili zabieg cesarskiego cięcia – lek. Jerzemu Łydce i lek. Jerzemu Kluszczyńskiemu, pani anestezjolog, której nazwiska niestety nie pamiętamy, pani neonatolog – lek. Marii Kamińskiej-Pilśniak, która uratowała nasze dziecko oraz pani doktor Beacie Sadownik, pod której troskliwą opieką znajdowaliśmy się jeszcze przez parę miesięcy w Poradni Patologii Noworodka. Raz jeszcze, z całego serca, bardzo dziękujemy.

Aleksandra i Wiktor

Opinia (16.09.2018)

W gliwickim szpitalu rodziłam po raz trzeci i po raz kolejny jestem bardzo zadowolona z opieki oraz standardu szpitala. Przy porodzie towarzyszyła nam cudowna Pani Grażynka Kłodzińska, dzięki której czułam się bezpiecznie i komfortowo. Jest wspaniałą położną: wyrozumiałą, z poczuciem humoru i ogromnym doświadczeniem. Dzięki Niej poród naszej Córeczki był wspaniałym, rodzinnym wydarzeniem. Pani dr. Mucha to kolejna osoba, dzięki której mamy tak dobre wspomnienia-ciepła, uśmiechnięta, posiadająca ogromne doświadczenie. Pediatrzy również wspaniali. Gliwicki szpital oceniam bardzo wysoko i polecam wszystkim kobietom. Raz jeszcze wielkie dzięki wszystkim cudownym osobom, które mieliśmy przyjemność spotkać w szpitalu :*.

Alicja Kusiakiewicz

Opinia (30.08.2018)

Witam, Chciałam jeszcze raz bardzo podziękować całemu personelowi za tak miłą opiekę nade mną i moja córeczka, która przyszła na świat w Państwa placówce. Opieka już od wejścia i izby przyjęć była przemiła. Nie spotkałam się z czymś takim w służbie zdrowia. Raczej mam negatywne doświadczenia. Państwa szpital zaopiekował się nami jak członkiem rodziny. Młoda pielęgniarka Magda po odebraniu mnie z traktu porodowego po cc, zadbała o to bym czuła się komfortowo i bezpiecznie. Towarzyszyła mi też ostatniego dnia. Osoba o nietuzinkowym zaangażowaniu, poczuciu humoru i radości z życia. Bardzo pomogła mi wspierając psychicznie. Za co bardzo jej dziękuję. Do tego z oddziału ginekologii Pani Gabrysia- ucieleśnienie uśmiechu i życzliwości. Cały personel był niesamowity. Pediatrzy mimo moich wielu pytań dotyczących córki- zawsze znaleźli czas by rozwiać moje wątpliwości i obawy. Za co jestem ogromnie wdzięczna. Rozumiemy to że muszą Państwo mieć pokłady empatii i cierpliwości mimo tego, że np. dzień temu niesprzyja. Dlatego tym bardziej doceniam trud i wkład jaki Państwo wkładają w opiekę nad pacjentem. Doceniam poświęcony czas każdej jednostce oraz każdy uśmiech- nawet mimowolny, który podnosi nas pacjentów na duchu. Serdecznie Państwu dziękuję za wszystko co dla nas zrobiliście. Pozdrawiam, .

Klaudia Szmania

Opinia (11.08.2018)

12 lat temu urodziłam w tym szpitalu mojego pierwszego syna, i do dnia dzisiejszego jestem wdzięczna P. Ewie Rewak za fachową opiekę i pomoc oraz dr Kluszczyńskiemu...dzięki tym osobom mój syn dziś jest z nami:), a 16,5 miesiąca temu pomogli mi urodzić moją wymarzoną córcię. 8 lat temu rodziłam w tym szpitalu drugiego synusia, dr Witkoś była w ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia blisko nas- co pomogło czuć się bezpiecznie cały poród wraz z położną Izą G. i Magdą M, dzięki fachowej opiece i pomocy synuś urodził się cały i zdrowy. Chciałam też wspomnieć o P. Iwonce z Por. K , która wspierała mnie i uczyła, dawała rad przez 3 ciąże i tyle lat pomocy w sprawach kobiecych. Musiałabym wypisać nazwiska wszystkich osób, mojej P. Dr Stachurskiej-Muchy która dbała o moją córcie by rozwijała się prawidłowo w brzuszku, Pań położnych i pielęgniarkach na oddziałach PC, POŁ, IP, NOW I PAT.NOW. oraz o lekarzach dbających o mnie i moje 3 aniołki...za co serdecznie dziękuje. Z perspektywy pacjentki widzę duży rozwój i wciąż przemiły i pomocny personel, który interesował się nami w każdy pobyt w szpitalu. Dziękuje wszystkim pracownikom za pomoc i szczegółowy opis P. Dr Sadownik przy wypisie nas do domu na temat opieki, rozwoju, wizyt lek., spacerów, szczepień i witaminek dla noworodka i niemowlęcia. To była wspaniała wiedza dla rodzica, dzięki temu pierwszy raz wiedziałam wszystko. Pozdrawiam. Agnieszka R.

Agnieszka R.

Opinia (8.08.2018)

Polecam z całego serca szpital specjalistyczny każdemu kto chce czuć się bezpiecznie. 05.08.2018 urodziłam synka Tadeusza. Nie wyobrażam sobie urodzić gdzie indziej. Cały personel niesamowity i życzliwy od lekarzy przez położne po panie sprzątające i wydające posiłki. Szczególne uznanie dla Pani Iwonki Ledwoń która dla nas była aniołem. Zrozumiała od razu jakie mam oczewkiwania i dzieki posłuchania jej decyzji udało nam się urodzić szybko i bez zbędnych pomocy farmakologicznych. Dziękujemy z całego serca za to! Ola, Kuba i mały Tadziu

Aleksandra

Opinia (24.07.2018)

W szpitalu w Gliwicach miałam przyjemność urodzić mojego pierwszego syna. Opinie, które dotychczas słyszałam o szpitalu potwierdziły się. Uprzejmy i wykwalifikowany personel z dużym zaangażowaniem otoczył opieką mnie i mojego syna. Dużym plusem była także możliwość bezpłatnego skorzystania z usług fizjoterapeuty oraz doradcy laktacyjnego. Na wyróżnienie zasługuje postawa Pani Oddziałowej - Iwony, która zawsze z uśmiechem i troską dbała o dobro pacjentów. Wszystkim niezdecydowanym przyszłym mamom z całego serca mogę polecić ten szpital.

Anna i Adam

Opinia (15.07.2018)

W gliwickim szpitalu w lipcu 2017 urodziłam mojego synka. Cieszę się, że wybór padł właśnie na tą placówkę. W ciąży przebywałam tydzień w szpitalu klinicznym we Wrocławiu i nie spotkałam tam ani jednej tak życzliwej osoby jak tutaj. W Gliwicach każdy był uśmiechnięty i pomocny: zaczynając od Ordynatora, wspaniałych położnych, kończąc na salowych. W szczególności chciałam podziękować położnej Pani Grażynie Kłodzińskiej za pomoc i wsparcie w trakcie porodu oraz po nim, za jej ciepło i uśmiech, doktor Urszuli Pieprzycy za przyjęcie na świat mojego synka. Dziękuję bardzo Pani Kasi Asztabskiej za cierpliwość i spokój przy nauce przystawiania młodego do piersi. Gdyby nie Pani Kasia niewiadomo, jakby się potoczyła nasza droga mleczna, a tak trwa do dnia dzisiejszego

Gosia

Opinia (7.07.2018)

29.06 urodziłam córeczkę,poród rewelacja dzięki pomocy najlepszej położnej na świecie p.Grazynie Kłodzinskiej .Pani położna bardzo pomogła na każdym etapie pełną empatii żartu uśmiechu i fachowego podejścia.Personel szpitala całościowo oceniam bardzo pozytywnie .Jestem zadowolona że wybrałam Gliwicką porodówke i życzę każdej rodzącej aby trafiła na taka Pania Grażynke nie tylko fachowiec ale i super kobieta

Iwona

Opinia (2.06.2018)

21 maja urodziłam w szpitalu w Gliwicach moją drugą córkę. Pierwszy poród był dla mnie traumą, dlatego panicznie bojąc się drugiego myślałam o cc. W ostatniej chwili podjęłam decyzje o spróbowaniu naturalnie właśnie w Gliwicach i była to bardzo dobra decyzja. Czułam się bardzo bezpiecznie, a Pani położna Ewa Rewak na prawde pomogła sprawnie urodzić. Na bieżąco byłam o wszystkim informowana, kierowana, dostałam znieczulenie. Urodziłam w 4,5 h, bez nacinania, popękania zdrową córkę tuż po północy. Rano już sama chodziłam, byłam zupełnie sprawna. Dziękuję też Pani anestyzjolog i ginekolog, oraz pediatrom i położnym z oddziału. Takiej życzliwości i opieki po porodzie się nie spodziewałam. Pozdrawiam, zawsze będę Wam wdzięczna.

Justyna

Opinia (1.06.2018)

Do szpitala trafiłam na 4 dni przed porodem z racji złych wyników ktg. Oddział patologii ciąży oceniam bardzo dobrze. Panie salowe bardzo miłe. Wszelkie niejasności wyjaśniały. Lekarze również nie pozostawili mnie na pastwę losu. Żywo interesowali się moja sytuacja i każde badanie miałam.wytlumaczone oraz omówione. Poród jak to poród do przyjemności nie należy ale dzieki wspaniałej opiece (tu chcialam podziękować pani Iwonie Orzeł, dr. Augustyniak i młodemu panu położników za wspaniałą opieke i pomoc w urodzeniu córeczki. Oddział noworodkowy też wspominam cieplo. Panie położne bardzo miłe i skore do pomocy. Miałam problem z karmieniem - pomoc została mi udzielona tak dobrze, że z sukcesem karmie corke (szczególne podziękowania należą się mlodej pani doktor (niestety nie pamiętam nazwiska). Przewrotny los chciał, iż pare tygodni po porodzie znowu potrzebowaliśmy pomocy lekarskiej i nie odeslano nas z kwitkiem, tylko przebadano corke. Z czystym sumieniem polecam ten szpital każdej przyszłej mamie. )

Anna

Opinia (28.05.2018)

Szanowni Państwo, Chciałbym serdecznie podziękować za opiekę nad żoną i nowo-narodzonym synem (23.05.2018). Wraz z żoną trafiliśmy o 4 rano na oddział, przyjęła nas Magda (z którą poznaliśmy się w trakcie szkoły rodzenia). O 7 rano zmieniła ją Marysia. Magda idealnie opanowała początkową panikę żony. A Marysia po przejęciu zmiany od Magdy okazała nam tyle ciepła i zrozumienia, że aż się tego opisać nie da. Żona dzięki ciepłej i przyjaznej atmosferze chętnie współpracowała czego efektem jest zdrowy syn (Kajetan) i dobrze czująca się mama :) Bardzo prosiłbym o serdeczne podziękowanie Magdzie i Marysi za pomoc i za okazywanie mnóstwa ciepła w tym ważnym dla nas czasie. A Marysi do "grozi" wyściskanie na środku ulicy ja ją spotkamy :)

Grzegorz

Opinia (10.05.2018)

3.maja 2018 urodzila mi sie wnuczka w Szpitalu wielospecjalistycznym w Gliwicach.Byłam oczarowana wykwalifikowanym i przesympatycznym personelem tego szpitala.Corka byla na odziale patologi ciazy jak i na odziale polozniczym i wszedzie opieka byla profesjonalna,serdeczna i cierpliwie odowiadajaca na pytania.Chcialabym jako babcia slicznej i zdrowej wnusi przedewszystkim podziekowac Pani dr Sadownik ktora jest przecudownym czlowiekiem. Dlatego polecam ten szpital wszystkim nie zdecydowanym jeszcze przyszlym mamusiom.

Jolanta

Opinia (23.04.2018)

Praktycznie od samego początku ciąży wiedzialam, że rodzić będę właśnie w tym szpitalu. Powód był prosty. Lekarz prowadzący moją ciążę dr Leokadia Siergiej pracuje w tym szpitalu, więc wybor był oczywisty. Dziś wiem, że to był bardzo dobry wybór, bo dzięki temu dziś moja córeczka jest na świecie. Nic nie zapowiadało komplikacji. Cała ciąża przebiegała prawidłowo, moje wyniki badań były prawidłowe na każdym etapie. W 36 tygodniu ciąży zaniepokoiły mnie ruchy dziecka, a właściwie znaczne zmalenie ich ilości. Dr Siergiej zawsze powtarzała, żeby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze dzwonić, bo lepiej kilka razy zareagowac niepotrzebnie niż raz nie zareagować. Tak właśnie bylo tym razem. Zadzwoniłam, przyjechałam do szpitala na obserwację. Na izbie przyjęć sprawdzono tętno dziecka, zrobiono mi USG. Wszystkie wyniki były prawidłowe, ale i tak zostałam przyjęta na oddział patologii ciąży, gdzie od razu zrobiono KTG. Odczyt był niepokojący i potwierdzał moje odczucia, że dziecko mało się rusza. Dr Augustyniak natychmiast zaproponowała poród przez cesarskie cięcie i za pół godziny leżałam już na stole operacyjnym. Miedzy innymi dzięki tej decyzji dziś moja córeczka żyje. Urodziła się z bardzo dużą niedokrwistością. Szczęśliwie po porodzie trafila w ręce dr Beaty Sadownik, która dosłownie walczyła o jej życie. Przeprowadziła transfuzję krwi i wiele innych niezbednych czynności do ratowania życia... i udało się, dziś jestem w domu że swoją córeczką. Słowa uznania należą się nie tylko lekarzom, ale całemu personelowi szpitala. Pomimo trudnych chwil i niepewności o zdrowie naszego dziecka mi i mojemu mężowi udało sie przetrwać ten trudny okres dzieki empatii i życzliwości wszystkich, których spotkałam zarówno na patologii ciązy, na porodówce jak i na patologii noworodka. Właśnie na oddziale patologii noworodka leżałam najdłużej i widziałam z jakim sercem dr Sadownik podchodzi do kazdego z chorych dzieciaczków. Zresztą cała załoga robi tam świetną robotę.

Sylwia

Opinia (23.03.2018)

8 marca 2018 roku urodziłam w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach syna Stasia. Był to mój czwarty poród w tym szpitalu mam jeszcze 3 córki, najstarszą rodziłam 12 lat temu i każdy z porodów w tej placówce wspominam bardzo dobrze. Pod każdym względem opieka była na najwyższym poziomie, lekarze, położne, pielęgniarki i cały personel zawsze miły i pomocny. Jest to najlepszy szpital w jakim byłam i polecam go wszystkim przyszłym mamom. A całemu zespołowi chciałam podziękować za opiekę i życzę Polskiej Służbie Zdrowia żeby wszystkie szpitale były takie jak ten w Gliwicach.

Aleksandra

Opinia (10.03.2018)

Witam serdecznie daje 5 bo nie ma 6 �24.02.2018 rodziłam w tym szpitalu . I powiem wam byłam pełna obaw jak każda przyszła mama . Ale nie potrzebnie bo czy to na patologii ciąży gdzie spędziłam chwilkę cały personel od najwyższego do najniższego szczebla był na wysokim poziomie Panie zawsze uśmiechnięte ja się nie spotkałam z tzw. "złym spojrzeniem ". Później przechodząc na porodowke w strachu , spotkałam się z miłą atmosferą i wyrozumiałości co do mojej osoby , przy porodzie była ze mną mała wzrostem, ale wielka sercem Pani Magda . Nie znam jej ale na sali porodowce przy niej czułam się jak z starsza siostra. :-*pomogła mi bardzo za co jestem jej wdzięczna i żadne słowa tego nie wyraża. 6 + dla tej Pani . Oczywiście reszta Pani przy porodzie tez na 6. Po akcji porodowce na sali tez uzyskałam dobra opiekę. Mój maluch niestety trafił na patologie noworodka, bo zaistniała taka potrzeba . Ale sprzed kompetencje i opieka pan pielęgniarek nad moim szkrabem , nie wiem jakich słów użyć . W 100%zadowalająca tzw "ciotki odzialowe "przekochane osóbki. I P.Maja uśmiechnięta pani od noworodków ( pozytywna energia dla mam ) . Na koniec zostawiam wisienke na torcie P. Ordynator patologii noworodka. Osoba o wielkim zaangażowaniu , w każdą indywidualna sprawę pomocna,a przede wszystkim wrażliwa i rozumiejąc troski mam . Nie wiem czy ktoś przeczyta do końca, ale ja będę polecana ten szpital !

Monika

Opinia FB

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami zamieszczonymi na naszym   

Opinia (30.12.2017)

Moja żona rodziła w tym szpitalu dwukrotnie.Pierwszy raz piec lat temu gdzie nie wspominamy oboje tego miło..... Ale wiosną tego roku przyszedł na świat mój drugi syn i zaryzykowaliśmy po raz drugi wybraliśmy znowu ten szpital i tym razem nie żałujemy opieka na bardzo wysokim poziomie wszystkie Panie przemiłe, przecudowne,pomocne.Żona miała wspaniałą opiekę już na bloku operacyjnym(żona miała cesarkę)spotkała wspaniała Panią anestezjolog(nie pamiętam nazwiska). Cały personel mimo iż miał ręce pełne roboty zapytany o coś bądź poproszony o jaką kol-wiek pomoc zawsze odpowiedział bądź pomógł. Pani Beata Sadownik tak ciepła i tak miła zawsze odpowiadała na pytania wszystko dokładnie tłumaczyła życzę każdemu takiego lekarza dla swojego nowo narodzonego dziecka bo Pani doktor to prawdziwy anioł stróż tych małych aniołków bo dobro dziecka jest dla niej priorytetem dba jak o swoje.Pan ordynator Andrzej Księżarek równie miły ciepły człowiek dbający o pacjenta rozwiązujący wszelkie wątpliwości każdej Mamy - ciesze się że żona trafiła w jego "ręce" - dobrze że Pan doktor jest ordynatorem tego szpitala.Położna oddziałowa Pani Iwonka bardzo ciepła,miła,sympatyczna polecam każdemu rozmowę z Panią Iwona przed porodem.Przemiłe 'Ciocie' - położne zajmujące się dziećmi pomagające Mamą zaraz po porodzie a w szczególności Pani Maja i Maria :) I jest jeszcze jedna Pani która pracuje w informacji na dole Pani Danusia drobniutka,skromniutka osoba która pomaga odnaleźć się w labiryntach szpitala i zawsze służy pomocą. Z czystym sumieniem polecam ten szpital wiele się tam zmieniło od kiedy żona pięć lat temu rodziła - zmieniło się na lepsze:)

Paweł Dąbrowski

Opinia (17.10.2017)

Chciałabym polecić wszystkim przyszłym rodzicom Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach. Nasz syn urodził się w październiku 2017 roku. Decyzję o porodzie w tym szpitalu podjęliśmy dużo wcześniej. Uczestniczyliśmy z mężem w znakomicie zorganizowanych zajęciach przyszpitalnej szkoły rodzenia. Godne polecenia dla każdego, kto po raz pierwszy ma zostać rodzicem. Wzięliśmy również udział w czerwcowych dniach otwartych. Z jednej strony była to dla nas niepowtarzalna okazja zaznajomienia się ze szpitalem, z drugiej możliwość wysłuchania ciekawych wykładów. Sam pobyt w szpitalu przebiegł dobrze. Bardzo szybko i sprawnie zostałam przyjęta na izbie przyjęć (na podstawie skierowania). Późniejszy, krótki pobyt na oddziale patologii ciąży, również przebiegał bez zastrzeżeń. W trakcie porodu okazało się, że niezbędne będzie wykonanie cesarskiego cięcia. O przyczynach takiej sytuacji i planowanych działaniach byliśmy z mężem informowani na bieżąco, w wyczerpujący sposób. Zarówno zespół na sali porodowej, jak i na sali operacyjnej wykazywał się ogromną cierpliwością, zaangażowaniem i profesjonalizmem. Bardzo ucieszył i uspokoił mnie fakt, że syn pozostawał pod opieką taty w czasie, gdy ja dochodziłam do siebie po zabiegu. Mężowi umożliwiono kangurowanie syna po porodzie. Pobyt na oddziale położnictwa będę zawsze wspominała bardzo dobrze. Byliśmy otoczeni opieką na najwyższym poziomie. Każdy z pracowników, z którym mieliśmy kontakt, wykazywał się empatią, cierpliwością, zaangażowaniem, życzliwością i ogromnym zrozumieniem dla zaaferowanych nową sytuacją rodziców. Warto również wspomnieć, że szpital jest zadbany, wyremontowany, jest w nim czysto, a jedzenie jest dobre. Z całą pewnością zdecydowałabym się na kolejny poród w tym szpitalu.

Anna

Opinia (11.10.2017)

Urodziłam córeczkę w kwietniu 2017r. siłami natury i jestem bardzo zadowolona, że wybrałam właśnie ten Szpital. Urzekło mnie przede wszystkim ciepłe, pełne serdeczności podejście do pacjenta. Zarówno w trakcie porodu jak i po nim, czułam się spokojna, że jestem pod dobrą, profesjonalna opieką. Chciałam bardzo podziękować położnej Pani Liliannie Żur, za spokój, który również mi się udzielił i wiedziałam, że poród zakończy się szczęśliwie. Dziękuję również położnej Pani Grażynie Kłodzińskiej za piękne zdjęcia z momentu narodzin ;-).Otuchy na sali porodowej dodał mi również Pan Ordynator Andrzej Księżarek. Żałuję, że nie pamiętam nazwisk innych osób z personelu, którym również należą się podziękowania. Jedyny niemiły epizod miał miejsce na izbie przyjęć. Przyjechaliśmy z mężem po 2 w nocy i pielęgniarka, która mnie przyjmowała, była delikatnie mówiąc, chyba bardzo niezadowolona, że o tak nieludzkiej porze komuś się rodzić zachciało i w sposób jasny dała mi to odczuć. Pomimo tego niemiłego początku, z całego serca polecam Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach.

Ola

Opinia (7.10.2017)

Urodziłam Alinke 17.05.2017. Niedlugo minie 5 miesięcy. Poczatki nie były łatwe,do roli mamy nie można się przygotować. Z perspektywy czasu wiem kto zasługuje na szczere podziękowania.Bardzo ciepło wspominam doradcę laktacyjnego,niestety nie pamiętam jak się ta Pani nazywa ale (włosy upięte z tylu i okulary)rozmowy z Panią dodawały mi otuchy i pomagały w chwilach zwątpienia za co bardzo dziękuję. Podziekowania należą się również położnej Pani Romie, ktora odbierała mój poród i opiekowała się mną gdy w panice dotarłam do szpitala,przez cały poród i tuż po nim. Dziekuje również Dr.Sadownik za profesjonalizm i miłe podejście do pacjenta. Ważną rolę odegrały oczywiście Panie pielęgniarki, które służyły pomocą spanikowanej mamie, w śród nich były również i takie które chyba nie za bardzo chciały pomoc i chyba praca dla nich nie wiele miała wspólnego z powołaniem.Na szczęście tych miłych, sympatycznych było więcej posiłków krytykować nie będę bo z nerwów i stresu i tak mało jadłam. Podsumowując mogę szczerze polecić ten szpital.Pozdrawiam.

Ania

Opinia (30.09.2017)

13.09.2017 w Szpitalu w Gliwicach przyszedł na świat nasz długo wyczekiwany synek. Dzięki wspaniałej, profesjonalnej opiece personelu poród był najpiękniejszym wydarzeniem w moim życiu. Szczególne podziękowania dla Pani położnej Iwonki Ledwoń, która była z nami przez cały czas, wspierała nas bardzo i kierowała moim porodem tak by wszystko przebiegało jak najsprawniej. Jeśli któraś z Pań zastanawia się nad wyborem położnej to polecam serdecznie. Był to mój pierwszy poród. Wszystko odbyło się naturalnie, tak jak chciałam - bez przyspieszania na siłę akcji porodowej, zero pęknięć, szycia, a wszystko dzięki doświadczeniu i wyczuciu Pani Iwony. Oczywiście reszta personelu również na wysokim poziomie - nie spodziewałam się tak dobrej opieki w szpitalu państwowym. Wszyscy mili, serdeczni i przejęci losem pacjentki - od lekarzy, po panie podające obiad. Kolejny poród tylko w Gliwicach!

Marta Kozłowska

Opinia (7.07.2017)

W gliwickim Szpitalu Wielospecjalistycznym spędziłam w ubiegłum roku łącznie 9 dni (29.08-07.09), na oddziałach Patologii Ciąży, Bloku Porodowym, Położniczym oraz Patologii Noworodka, miałam więc do czynienia praktycznie z całą załogą. Mimo ciężkiego, 26-godzinnego porodu zakończonego cc, szpital naprawdę polecam - wszyscy, od pań sprzątających, po ordynatorów, pomocni, uważni i bardzo uprzejmi. Serdeczne położne i pielęgniarki, które pocieszały mnie i uspokajały, kiedy okazało się, że z dzieckiem jest coś nie tak. Doktor Sadownik, która mimo wielu zajęć i obowiązków, cierpliwie, wyczerpująco i z uśmiechem odpowiadała na miliony pytań spanikowanej matki. Pielęgniarki neonatologiczne, które nocami udzielały mi wielu fachowych porad, dotyczących opieki nad niemowlakiem - szczególnie dziękuję tutaj pani Jadwidze Wilk, za wiele ciepłych słów i dodanie wiary we własny instynkt i własne możliwości. Wielu innym osobom również należą się podziękowania, niestety nie dałam rady zapamiętać wszystkich "dobrych dusz", tyle ich było :) Jedzenie może na gwiazdkę Michelin nie zasługuje ale mi smakowało, ilość również była wystarczająca. Warunki na oddziałach jak najbardziej w porządku - czysto, przytulnie i przede wszystkim pachnie jedzeniem i świeżą pościelą, a nie lizolem ;) Sale porodowe wyposażone we wszystko, co tylko może się przydać, wielka wanna w osobnym pomieszczeniu i dwa prysznice do dyspozycji. Zero problemów z porodem rodzinnym, plan porodu był brany pod uwagę tak długo, jak tylko się dało, a i potem o wszystko mnie pytano i tłumaczono, czemu warto było by, bym pewne kwestie przemyślała i się zgodziła na ustępstwa. Zero przymusu, żadnego zblazowania, żadnych komentarzy. Profesjonalizm, empatia i poszanowanie standardów opieki okołoporodowej. Oczywiście, zdarzyły się również nieprzyjemne sytuacje, ludzie nie są idealni i zwłaszcza tym starszej daty zdarza się "zapomnieć", niemniej były to przypadki odosobnione (dosłownie trzy, przez cały pobyt) i nie miały one miejsca w trakcie samego porodu, więc z czystym sercem mogę powiedzieć wszystkim przyszłym mamom, że "tak, to jest dobre miejsce na urodzenie dziecka".

Agnieszka

Opinia (5.07.2017)

Bardzo chętnie chciałabym podzielić się ze wszystkimi moją opinią na temat Szpitala jak i całego personelu. Gdy zaszłam tylko w ciąże, od razu bez wahania wiedziałam, że nie biorę pod uwagę żadnego innego szpitala tylko w Gliwicach aby w nim urodzić mojego Szymka i z całym sercem mogę powiedzieć, że ani przez chwilę mojego wyboru nie żałowałam. Od samego przyjęcia do szpitala, spotkałam na swojej drodze same sympatyczne osoby. Podczas porodu asystowała wspaniała Położna Pani Lilianna Żur, za co bardzo chciałabym jej podziękować, przede wszystkim za CIERPLIWOŚĆ oraz wsparcie. Cieszę się, że to na jej dyżurze do końca udało się urodzić Szymka. Kolejną wspaniałą osóbkę, jaką spotkałam na oddziale to Mariola Przybyła... Pani doskonale wie... że jest Pani Kochaną i Cudowną Osóbką, a praca jaką Pani wykonuje to istne powołanie. Chciałabym bardzo Pani podziękować, za wsparcie w tych cięższych chwilach... i w tych szczęśliwych, kiedy tylko potrzebowałam jakiejkolwiek pomocy... zawsze mogłam na Panią liczyć... nie tylko ja.. ale Nasz Szymek również. Za co z całego serca Pani dziękuję! Również za to, że zechciała Pani podzielić się tym ciepłem swojego serduszka z moim Synkiem...DZIĘKUJĘ!

Magda i Szymek

Opinia (26.05.2017)

Cudze chwalicie, Swojego nie znacie... Chcialam sie z Wami podzielic opinia ktora jest moja i moge sie pod nia podpisac dwoma rekami, ale takze wielu moich znajomych mieszkajacych za granica ja podziela. Mieszkam od kilku lat w Wiedniu, i choc mozna wiele dobrego powiedziec o reformach sluzby zdrowia w Austrii, to wiem jedno, takiej fachowej opieki jak w tym szpitalu i indywidualnego podejscia do pacjenta nie spotkalam w Wiedniu. Lekarze rodzinni w Austrii, gdy kobieta jest w ciazy i nawet zachoruje nie podaja dokladnie nic (na wszelki wypadek). W zwyklych szpitalach miejskich w Austrii traktuje sie pacjentow jak kolejny numerek, mozna zapomniec o indywidualnym i ludzkim podejsciu. Mozna tez wybrac w Austrii na porod szpital prywatny- w sumie dobre rozwiazanie dla osob, ktore nie mowia biegle po niemiecku, ale tutaj trzeba sie liczyc z gigantycznymi oplatami, np. dzienny pobyt w prywatnym szpitalu w pokoju dwuosobowym to wydatek rzedu okolo 600 Euro, jedno badanie krwi w szpitalnym laboratorium w trakcie pobytu to okolo 220 Euro, tak samo zreszta badania noworodkow: USG bioder to wydatek rzedu 45 Euro, a badanie sluchu u noworodka to kolejne 70 Euro. Rachunek takiego kilkudniowego pobytu to co najmniej kilka tysiecy Euro, a czesc tych kwot nie jest zwracana nawet przez prywatne ubezpieczenie (jesli ktos posiada). I tak sobie mysle, podsumowujac, ze patrzac obiektywnie z boku, ten szpital moze smialo w jakosci uslug, indywidualnemu podejsciu do pacjenta i fachowosci, nie mowiac o warunkach pobytu na oddziale, ktore naprawde imponuja po ostatnich zmianach i roznia sie znacznie od tych sprzed kilku lat, konkurowac nawet z prywatnym szpitalem w Weidniu, w ktorym ostatnio przebywalam. Smialo polecam ten szpital i fachowy zespol lekarski!!! I naprawde, warto sie przekonac samemu, ze warto urodzic wlasnie w tym szpitalu..

Agnieszka Mama dwojki dzieci

Opinia (27.04.2017)

Bardzo, bardzo dziękuję za opiekę, rady, pomoc i asystę w pierwszych dniach życia naszych pociech, ktore urodzily sie pare tygodni przed terminem. Przez cały tydzien czulismy się tutaj jak w SPA. Lekarze + położne zawsze pocieszą ciepłym słowem; mili, uśmiechnięci, serdeczni. Dr Ksieżarek to profesjonalista w każdym calu! Dr Kaminska- doswiadczenie i cierpliwosc na najwyższym poziomie. Zgadzam sie rownież z poniższa opinia. Pani Maja Przybyła (a nie Mariola;) to Anioł w spodnicy! Oaza spokoju i łagodności:). Pani dr Sadownik- jeszcze raz gratuluję dobrze wykwalifikowanej kadry, z pewnością będę polecać ten oddział wszystkim przyszłym mamom.

Anna Bochenek

Opinia (26.04.2017)

Mojego syna urodziłam drogą cesarskiego cięcia w dniu 07.04.2017 r., a w szpitalu przebywałam w terminie 06-14.04.2017 r. – głównie na oddziale patologii. Z bardzo życzliwym podejściem spotkałam się już na izbie przyjęć, potem na poszczególnych oddziałach, zarówno ze strony pielęgniarek, lekarzy, pań salowych jak również pozostałej obsługi (sprzątającej itp.). Ze względu na komplikacje poporodowe – moje dziecko musiało przebywać w inkubatorze na oddziale patologii noworodka. W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w procesie powrotu do zdrowia mojego syna – dziękuję za ogromne wsparcie oraz profesjonalizm, jakie otrzymywałam na każdym kroku, w zasadzie od obcych mi ludzi. Szczególnie chciałabym podziękować pani Marioli Przybyle (Przybyła), dzięki której nie oszalałam i zostało mi parę nędznych włosów na głowie ;). Podejście, jakie Pani Mariola ma do pacjentów oraz ogromne pokłady cierpliwości zasługują na największe uznanie. Naprawdę nie spodziewałam się, że obca osoba może tak podnieść na duchu, pomóc, pocieszyć i przywołać do porządku, kiedy matka za bardzo histeryzuje ;) Dodatkowo p. Mariola pracuje na hiperobrotach i nawet w obliczu swojego ogromnego zmęczenia – brała na siebie jeszcze więcej, abyśmy to my (pacjentki) trochę odpoczęły. Warto dodać, że opieka, o której piszę sprawowana była w ramach funduszu, nie była dodatkowo opłacona. Chciałabym jeszcze wspomnieć o pani ordynator – dr Beacie Sadownik, która również okazała mnie (i koleżankom z oddzialu) wiele serca, wyczerpująco odpowiadała na wszelkie pytania i autentycznie interesowała się każdym przypadkiem. Naprawdę widać, że pod rządami dr Sadownik – w szpitalu dzieje się coraz lepiej. Z całego serca polecam każdemu ten szpital i jeśli kiedykolwiek będę się jeszcze mnożyć ;) – na pewno wrócę tam, gdzie spotkało mnie najwięcej dobrych rzeczy (w obliczu choroby dziecka). Jeszcze raz wszystkim dziękuję! Ps: Jedzenie jest raczej paskudne, ale naprawdę nie ma to znaczenia w obliczu tak wielu plusów ;)

Anna Skiba

Opinia (28.03.2017)

Serdecznie polecam wszystkim przyszłym mamom szpital wielospecjalistyczny w Gliwicach. Jak wiadomo miejsce tworzą ludzie, dlatego też za naszą decyzją o wyborze tej placówki stały dwie osoby dr Ksieżarek i nasz anioł w ludzkiej postaci- położna Iwonka Ledwoń. Pragniemy z całego serca podziękować naszej położnej - Pani Iwonce za trud, poświęcenie, życzliwość, dobrą opiekę, profesjonalizm, cenne rady i wskazówki zarówno w ciąży jak i połogu, a w szczególności za życie naszych dzieci!!! pani Iwonko dziękuję, że była Pani moim duchowym wsparciem, które dało mi siły aby zmierzyć się ze strachem, bólem i trudem cudu narodzin. Aneta,Alek, Oskar i Oliwka :)

Aneta Wójcik.

Opinia (15.03.2017)

Bardzo się cieszę, że wybrałam ten szpital. Położne fantastyczne, zarówno na patologii, porodówce jak i na oddziale noworodkowym.Profesjonalne podejście Pani doktor Katarzyny Chumięckiej - dla Mnie numer jeden i na pewno długo pozostanie na tym miejscu.Dzięki Pani doktor przyszedł na świat mój zdrowy bohater, tak długo oczekiwany.Dziękuję jest Pani najlepsza! Pani położna Ewa Rewak - zdecydowanie polecam, każdej przyszłej mamusi planującej wspólne rodzenie. Ogromny ukłon w stronę Oddziału Patologi Noworodka i personelu pracującego. Imponujące zaangażowanie w swoją pracę wywarła na Mnie dr n.med. Beata Sadownik i realizację dla dobra Szpitala. Przyjemnością było rodzić w tym oto Szpitalu. Szpitalu Wielospecjalistyczym w Gliwicach..

Kinga M.

Opinia (06.03.2017)

Z czystym sumieniem chciałabym polecić wszystkim przyszłym mamom ten szpital. Rodzilam już w nim drugi raz. Tydzień temu przyszła na świat nasza córeczka. Tak fachowej i rzetelnej opieki od przyjęcia (pozdrawiam mlodziutką położną z IP) do wypisu mogą nam pozazdrościć. Cały personel od salowych, portierni, położnych, aż po kadrę lekarską odnosi się do pacjentek z troską i szacunkiem, na każde pytanie znalazłam odpowiedź. Szczególne pozdrowienia dla Dr Sadownik za miłą wieczorną rozmowę na oddziale i słowa "że szpital jest dla pacjentów a nie pacjenci dla szpitala".

Agnieszka Jakubowska

Opinia (22.02.2017)

Swoją pierwszą i bardzo wyczekaną córeczkę urodziłam w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach w grudniu 2016 r. Przygotowanie do cięcia cesarskiego przebiegało bardzo sprawnie i bez zbędnego stresu, o wszystkich czynnościach, które był wykonywane byłam informowana co dawało duże poczucie bezpieczeństwa. Na sali operacyjnej cały personel uśmiechał się , uspokajał a Pani anestezjolog głaskała po głowie i opisywała co właśnie jest wykonywane - jeden gest a tak wiele znaczył. Córeczkę co ważne, dostałam na pierś zaraz po ważeniu i mierzeniu, potem przekazano ją tatusiowi, który czekał przed blokiem operacyjnym. Cięcie cesarskie to poważna operacja ale dzięki całemu personelowi szpitala poród wspominam jako najpiękniejsze wydarzenie w życiu, okraszone życzliwością i wielką troską. Opieka po operacji była wzorowa - zero bólu i dyskomfortu. Leki przeciwbólowe były przynoszone na czas wraz z dużą porcją uśmiechu i zaangażowania. Standard europejski - szpital wyremontowany i bardzo czysty. Warto wspomnieć również o dostępnym doradcy laktacyjnym oraz profesjonalnym masażyście, który jest przesympatycznym człowiekiem i a przede wszystkim wspaniałym specjalistą. Serdecznie dziękuję całemu zespołowi lekarzy, położnych i pielęgniarek za profesjonalną opiekę w trakcie i po porodzie. Dziękujemy za wsparcie, pomoc i nieustający uśmiech. Polecam ten szpital z całęgo serca.

Justyna

Opinia (20.02.2017)

Urodzilam we wrzesniu 2016r przez cc swojego Syna.Jestem bardzo zadowolona z personelu a szczegolnie zapamietam Panie z bloku operacyjnego ...wspaniale kobiety!opieka przed i po porodzie wspaniala... za co dziekuje z calego serca.Jedynie zawiodlam sie podejsciem jednego z lekarzy bardzo zle potraktowal nas przy badaniu po cc ...jednak bol jest straszny a Pan doktor naciskajac na brzuch komentowal jak ktoras poplakala sie z bolu... nie wspomne ze tak burczal pod nosem ze modlilam sie aby juz nie wrocil ..dziekujemy ;)

Aleksandra Dominik

Opinia (17.02.2017)

Już drugi raz miałam przyjemność witać na świecie moje dziecko w gliwickim szpitalu.Pierwszy poród i pobyt w szpitalu był bardzo udany,a dzidziuś zdrowy,więc szybko wyszliśmy ze szpitala.Tym razem niestety pojawiły się drobne komplikacje i spędziliśmy tam 10 dni na 2 oddziałach.I tym razem szpital zdał egzamin perfekcyjnie.Brak mi słów na określenie profesjonalizmu całej załogi,którą kieruje świetny szef-pediatra,neonatolog i Prezes Zarządu jednocześnie-Pani dr Beata Sadownik.Cała nasza rodzina jest jej wdzięczna za fachową opiekę,profesjonalizm i empatię jej i jej Zespołu.Zostałam na bieżąco informowana o stanie dzidziusia i jego leczeniu.A na dodatek "warunki lokalowe" bardzo przystępne,jedzenie prawie jak domowe,a w gratisie opieka doradcy laktacyjnego i...masaż fizjoterapeuty:).Gorąco polecam i jednocześnie dziękuję całemu zespołowi (ciociom położnym,lekarzom wszystkich specjalizacji) dr Sadownik:)!

Karolina

Opinia (23.01.2017)

Szczerze mogę polecić szpital w Gliwicach. Cały personel (zarówno na porodówce jak i na oddziałach) jest bardzo pomocny, uprzejmy, sympatyczny i zawsze uśmiechnięty. Szczególne podziękowania dla ordynatora dr Andrzeja Księżarka oraz położnego Andrzeja Barana

Aldona i mały Wojtek

Opinia (8.01.2017)

21 grudnia 2016 urodziła nam się córka własnie w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach. Profesjonalizm, życzliwość, ludzkie podejście do rodzącej, fantastyczna opieka zarówno podczas porodu jak i po. Na najwyższe słowa uznania zasługuje "Ciocia" Maja z oddziału położniczego, która ma cudowne podejście do maluszków, a i świeżo upieczonej mamie zawsze służy pomocą. Wielkie dziękuję za opiekę całemu personelowi i z całego serca polecam tę placówkę wszystkim rodzącym..

Magdalena

Opinia (12.12.2016)

Jesteśmy bardzo wdzięczni za bardzo profesjonalną pomoc przed, w trakcie oraz po porodzie. W szczególności chcielibyśmy podziękować Pani Iwonie Orzeł, która odbierała poród. Jej spokój i profesjonalizm oddziałuje bardzo pozytywnie na zestresowanych rodziców. Bardzo dziękujemy również Pani Dr Leokadii Siergiej za opiekę podczas ciąży. Wzorowy szpital ze świetnym personelem. Janek urodził się 8 listopada i mimo niskiej wagi nadrabia z dnia na dzień.

Piotr Ryndak

Opinia (12.12.2016)

Na oddziale ginekologii Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach spędziłam kilka dni. Zostałam przyjęta na planową operację histerektomii. Operacja przeprowadzona została metodą laparoskopową. Już na drugi dzień normalnie chodziłam. Nie były mi potrzebne żadne środki przeciwbólowe , nie odczuwałam zupełnie bólu, co przy takiej operacji wydawałoby się rzeczą normalną. Na brzuchu nie widać zupełnie żadnych śladów po operacji, dwa minimalne nacięcia po bokach i jedno w pępku. Polecam tą metodę, gdyż bardzo szybko dochodzi się do formy, zdecydowanie szybciej i bezboleśnie w porównaniu z metodą tradycyjną. Operację wykonał dr A. Szwej, wysokiej klasy specjalista, profesjonalista i pasjonat w swoim zawodzie, a poza tym życzliwy i sympatyczny lekarz. Sam pobyt w szpitalu wspominam bardzo dobrze. Pokoje po remoncie, z łazienkami, czyściutkie. Personel oddziału, począwszy od pana Ordynatora,poprzez lekarzy, panie pielęgniarki łącznie z paniami dbającymi o czystość zawsze uśmiechnięty, miły i życzliwy. Panie pielęgniarki bardzo dbają o pacjentki, jeśli zajdzie taka potrzeba zjawiają się błyskawicznie przy pacjentce. Lekarze odpowiadają na każde pytanie, tłumaczą wszystko cierpliwie. Bardzo dziękuję wszystkim opiekującym się mną pielęgniarkom i lekarzom. Szczególne podziękowania dla pana dr A. Szweja.

Jolanta Pabian

Opinia (3.12.2016)

Szczerze polecam szpital jako placówkę do rodzenia. Personel całego Oddziału Ginekologii, Położnictwa oraz Fizjologii Noworodka pracuje "dla pacjenta", jest życzliwy, uśmiechnięty i nie przechodzi obojętnie wobec pytań pacjentki. Pacjentka nie czuje się pozostawiona sama sobie zarówno przed jak i po porodzie.

Anna Kałuża

Opinia (3.12.2016)

Rodziłam w tym szpitalu 13.04.2015. Cały pobyt ( Patologia ciąży, porodówka, oddział położniczy) wspominam bardzo miło. Personel bardzo pomocny, nikt nie jest zostawiony samemu sobie. Miałam rodzić naturalnie, poród zakończył się CC ze wskazań medycznych. Zespół zebrał się w ciągu minuty chyba ( a była to prawię 5 rano ), bardzo szybko, profesjonalnie. To właśnie dzięki lekarzom, położnym i całemu personelowi mogę cieszyć się dziś szczęśliwym i przede wszystkim zdrowym synkiem. Zdecydowałam się na ten szpital. mimo, iż mieszkam 200 km od niego. Nie żałuję. Gdybym miała rodzic ponownie z ręką na sercu wybrałabym ponownie ten szpital. Polecam każdej kobiecie, każdej osobie, która się waha. Warto.

Magdalena Pogoda

Opinia (3.11.2016)

Chciałabym serdecznie polecić wszystkim przyszłym mamom zastanawiającym się gdzie rodzić - innego wyboru niż szwg nie ma ! Personel miły , nie spotkałam się z uszypliwością położnych. Lekarze profesjonalni , jedzenie w porządku jak na szpital. Łazienki i sale bardzo czyste. Jeden minus to przyjęcie - czekałam pare godzin na "swoje łóżko" na krześle. Po porodzie wszyscy pomocni i chętnie udzielają informacji. Polecam i dziękuje za opiekę ;)

Marzena

Opinia (26.10.2016)

29 kwietnia 2016r rodziłam moje drugie dziecko. Specjalnie dla położnej Iwony Ledwoń zmieniłam szpital (pierwsze dziecko rodziłam wraz z Panią Iwoną w Pyskowicach). Nie wyobrażam sobie powierzyć swoje i dziecka zdrowie w inne ręce. Jest to osoba niezwykle ciepła a co najważniejsze profesjonalna z ogromnym doświadczeniem. Dzieki niej obyło się bez nacinania czy pęknięcia krocza za co jestem jej dozgonnie wdzięczna. Po porodzie zaopiekowała się mną i dzieckiem. Drogie Panie jesli chcecie rodzic w Gliwicach to tylko z Iwoną Ledwoń- jedyna i niepowtarzalna położna z zamiłowania. Opieka po porodzie była cudowna i chciałabym podziękować wszystkim osobom ktore o nas dbały.

Dominika Bremer

Opinia (26.10.2016)

Rodzilam w szpitalu 26.09. Polecam szpital kazdej kobiecie. Lekarze szybko reagują w razie problemów. Położne bardzo pomocne. Nie spotkałam się z rzadną odmową pomocy. Do tego szpitala warto przyjechać nawet z daleka. Dziękuję całemu personelowi :) Ania i Iwo

Anna

Opinia (21.10.2016)

Bardzo polecam ten szpital do porodu! Mili lekarze, położne, również panie sprzątaczki i panie wydające jedzenie! Rodziłam 3.10.2016 i trafiłam na położną panią Romę, chyba lepiej trafić nie mogłam! Była bardzo pomocna, miła, mówiła jak oddychać, jakie pozycje przyjmować żeby wszystko szybciej poszło,czułam się bezpieczna przy niej,mogłam na nią liczyć i o wszystko pytać. Nie było problemu z uzyskaniem znieczulenia zewnątrzoponowego czy też innych form łagodzenia bólu jak kąpiel w ciepłej wodzie. Po porodzie była nas odwiedzić doradca laktacyjny oraz masażysta, który pomasował obolałe plecy. Jedyny minus niestety to ohydne jedzenie, którego nie dało się czasami zjeść...;/

Justyna Rutkowska

Opinia (19.10.2016)

Na patologie ciąży trafiłam 12.lipca z podejrzeniem cholestazy, hipotrofii i małowodzia. Spędziłam tam ponad trzy tygodnie. Panie położne z tego oddziału to fantastyczne kobiety. Odpowiadały na wszystkie pytania i rozwiewały wątpliwoąci. Do tego umiały podtrzymać na duchu w ciężkich chwilach. Pilotowana przez dr Sergiej również czułam się dobrze poinformowana o stanie swoim i córeczki. Po cc na oddziale położnictwa leżałam pięć dni (córka miała żółtaczkę).Tam również świetna opieka pediatrów i położnych. Córeczka miała wykonany komplet badaż, dostałam ją dwie godziny po zabiegu i mogłam spokojnie przystawić ją do piersi. Polecam ten szpital z czystym sumieniem :) zawsze z sentymentem zaglądam w okna gdy przechodzę obok. Pozdrawiamy caly personel :)

Agnieszka Bogdziewicz

Opinia (16.10.2016)

Opuściliśmy szpital kilka dni temu z naszym nowo narodzonym synem. Jesteśmy zachwyceni profesjonalizmem, przyjazną atmosferą, gotowością do pomocy całej kadry szpitala, a także nowoczesnym wyposażeniem i podejściem do kwestii porodu i opieki nad noworodkiem. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które pomogły nam w porodzie i przez tych kilka pierwszych dni.

Lucyna Malęga

Opinia (14.10.2016)

Polecam ten szpital z całego serca. Rodziłam tam dwoje dzieci: pierwsze w 2009 roku, drugie w marcu tego roku. Szpital zapewnia wspaniałą opiekę zarówno matce jaki dziecku. Rodziłam z położną panią Bożeną Królak, cudowna osoba, polecam gorąco.

Katarzyna

Opinia (11.10.2016)

26 stycznia miałam planowaną cesarke. To już drugi dzieciaczek którego rodzilam w tym szpitalu. Cudowna opieka. Dr Pabian fantastyczny lekarz z poczuciem humoru pełen profesjonalizm. Drugiej młodej pani doktor nie znałam ale tez bardzo dziękuję. Opieka po porodzie fantastyczna. Kolejnego dzidziusia jak sie uda też urodzę w tym szpitalu. Choć cesarka cesarce nie równa pierwsza byla po 21 godzinach naturalnego porodu. Druga planowana i naprawdę wspaniale doświadczenie.

Kamila

Opinia (04.10.2016)

Pomimo tego, że od porodu minęło już 7 miesięcy to ja nadal z uśmiechem na ustach wspominam pobyt w szpitalu w Gliwicach. Poród odbierała wspaniała położna, p. Iwona Ledwoń, która nie tylko wykonywała swoje obowiązki, ale również wsparła mnie dobrym słowem i potrafiła zmotywować do zebrania sił i dalszej "pracy". W tym miejscu pragnę również podziękować dr prowadzącej ciążę - dr. Katarzyna Chumięcka - najwspanialszy lekarz jakiego spotkałam. Pani Katarzyna podchodzi do pacjentek jako do kobiety i przyszłej mamy, a nie jako kolejny numerek na liście.
Na oddziale położniczym większość personelu pracuje z zaangażowaniem i uśmiechem na ustach. Bez skrępowania mogłam poprosić o pomoc i takową otrzymałam zarówno od położnych, pielęgniarek lekarzy czy doradcy laktacyjnego.
Z pewnością szpital w Gliwicach będzie miejscem, gdzie przyjdzie na świat rodzeństwo mojego dziecka. Szczerze polecam!

Karolina B

Opinia (03.10.2016)

In this hospital I gave birth in August this year. Because of some troubles I was admitted one week before labour. I have to say that I was really worried how it will be, because birth abroad is not a small thing. But my experience was fantastic.
Everybody was so nice with me. A lot of employees speak English, so there was no problem communicating.
Midwifes are nice, doctors, especially dr. Księżarek in my case, explains everything that you need to know, even multiple times if it is needed.
I really appreciate that they listened to my wishes during labour.
And after labour they helped me with the start of breastfeeding and with everything what I didn't know.
Even after we were already home and had some troubles, we came back many times, and the staff were happy to help us, especially pediatrician dr. Sadownik.
I felt great in this hospital and I am really grateful for such a wonderful birth story.

Klementina Madjaric

Opinia (20.09.2016)

Rodziłam w tym szpitalu Trzynastego o godzinie 13 i zajmowałam pokój nr.13.
Szpital godny polecenia,fachowa opieka zarówno lekarzy,pielęgniarek i położnych,można nawet załapać się na masaż po porodzie :) Jest też poradnia laktacyjna,która jest prowadzona przez Panią naprawdę znającą temat.JEŚLI RODZIĆ TO TYLKO W TYM SZPITALU.Za opiekę dziękuje Asia i malutki Mikołaj

Joanna Rubaj

Opinia (08.09.2016)

Rodziłam w tym szpitalu 26.08 i jestem bardzo zadowolona z obsługi na porodówce. Przemiła i bardzo profesjonalna położna, która w każdym momencie porodu była bardzo pomocna. Podziękowania również dla dr Księżarka, który był przy moim porodzie. Na oddziale położniczym również miła obsługa, choć niektóre z Pań pielęgniarek dają odczuć, że robi im się dodatkową pracę prosząc o pomoc w przystawianiu dziecka do piersi. Pod koniec pierwszej doby po porodzie usłyszałam, jak pod nosem (myśląc, że jej nie słyszę) pielęgniarka skomentowała "mogłaby się paniusia nauczyć wreszcie". Generalnie szpital i swój pobyt w nim oceniam pozytywie, choć życzyłabym sobie i innym mamom nie napotykać takich pań pielęgniarek, o jakiej pisałam. Młode mamy potrzebują raczej wsparcia, a nie takich komentarzy.

Agnieszka

Opinia (07.09.2016)

Szpital na miarę europejską " z klasą " . Wysoki poziom pracy , profesjonalizm i doświadczenie kadry , sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych, kierowanie się etyką lekarską , wymaganie od siebie i innych . Moja ocena jest bardzo pozytywna . Pragnę również złożyć podziękowania za leczenie i opiekę w okresie 5-9.08. 2016r całej kadrze na bloku operacyjnym (CC )Wielka Praca ! a także dr Maksym , dr Sergiej , dr Sadownik oraz kadrze położniczej i pielęgniarskiej, a w szczególności położnej I.Orzeł . Na podkreślenie zasługują również doradcy laktacyjni , którzy podejmują wielki trud w pracy dla dobra dzieci :) Wszystkim bardzo dziękujemy !!! Radośni rodzice.

Joanna Mama Julka

Opinia (06.09.2016)

Serdeczne podziękowania dla całego personelu za wielotygodniową opiekę i wsparcie. Dla pielęgniarek za trud i cierpliwość szczególnie w ostatnich dniach przed porodem. Ogromne podziękowania dla dr Księżarka za szybką interwencję oraz dla dr Kluszczyńskiego za opiekę. Jesteśmy wdzięczni za trud i zaangażowanie jakie nas spotkało w szpitalu. Za miłą atmosferę oraz liczną pomoc. Pomimo tego, iż nasz wcześniaczek nie urodził się tutaj w szpitalu jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc, profesjonalizm i życzliwość. Dziękujemy za dar życia.

Mariola, Rafael i Filipek

Opinia (01.09.2016)

Bardzo polecamy szpital, profesjonalna opieka, na sali porodowej panuje rodzinna atmosfera,co sprzyja przebiegowi porodu. Nasze maleństwo było wczesniakiem, przez co trafiło na oddział patologii noworodka, gdzie pracują same wspaniałe i wykwalifikowane pielęgniarki ich podejście do małych pacjentów rewelacyjne i w pełni profesjonalne wszystkim życzę takiej opieki. To samo dotyczy lekarzy pediatrów pełni profesjonalni, podejście do maluszków wspaniałe i zrobią wszystko, żeby nasze maleństwa opuściły oddział zdrowe i zadowolone :)szczególne podziękowania dla pani dr Sadownik, która w trudnych chwilach potrafiła dodać otuchy i dołożyła wszelkich staran, aby Franek mógł wyjść do domu w dobrym stanie. Oddział położniczy również gorąco polecam, położne oraz lekarze zawsze służą pomocą i dobra rada. Za wszystko bardzo dziękujemy i będziemy polecać dalej nasz gliwicki szpital. .

Bardzo wdzięczny Franek i mama Asia :)

Opinia (29.08.2016)

Mogę z czystym sumieniem polecić Szpital w Gliwicach. Urodziłam tu zdrowego Syna 14.06.2016r, opieka jest tu na najwyższym poziomie, naprawdę profesjonalna i wysoko wykwalifikowana kadra począwszy od Pań Pielęgniarek Pań Położnych jak również Lekarzy. Szczególne podziękowania ślę Położnej Pani Romie Kuchnej za oddaną opiekę w czasie przedłużającego się porodu i szybką reakcję gdy już trzeba było podjąć decyzję o cesarskim cięciu. Wszystko dobrze się skończyło i dla mnie i dla maluszka. Dziękuję całemu Personelowi Szpitala i jeszcze raz polecam .

Aneta Gładysz

Opinia (10.08.2016)

Podczas porodu opieka położnej na najwyższym poziomie. Szpital bardzo dobrze wyposażony, personel sympatyczny i pomocny. Oddział patologii noworodka z bardzo dobrze wykwalifikowaną opieką. Świetne położne, które opiekuja się dziećmi jak swoimi (pozdrowienia dla Cioci Mai od małego szczurka ;-)) .

Serdecznie dziękujemy Beata, Michał i Gabriel

Opinia (22.07.2016)

Witam jestem zaskoczona tak wysokim poziomem tego szpitala, opieką, personel i przemiły i profesjonalny ordynator dr Księżarek, któremu jestem wdzięczna za szybka interwencje i ciepłą opiekę. Serdecznie dziękuję i polecam.

Sonia

Opinia (16.07.2016)

Świadomie i bazując na opiniach na temat szpitala zdecydowaliśmy się z mężem właśnie Tutaj uczeszczac do Szkoly Rodzenia i Tutaj razem rodzic. Nasza córka szczesliwie przyszła na świat 4 lipca br. Do dziś jestem pod dużym wrażeniem funkcjonowania placówki, w szczególności zwracając uwagę na kompetencje, życzliwość, zaangażowanie, otwartość personelu medycznego (i nie tylko medycznego). Od początku do samego końca czyli od Izby Przyjęć po "pokój wypisu" miałam przekonanie, że jestem pod doskonała opieka. Na uwagę zasługuje też fakt czystości sal i łazienek, poszanowanie indywidualnych preferencji żywieniowych, sprzyjająca rekonwalescencji poporodowa aura oddziału. Podczas trudnego porodu obecna była położna, Pani Grażyna, której zaangażowania, kompetencji i pasji pracy nigdy nie zapomnimy. Serdecznie dziękujemy całemu Personelowi szpitala, z którym mieliśmy przyjemność spotkać się podczas pobytu.

Agnieszka, Krzysztof i Helenka

Opinia (4.07.2016)

W szpitalu w Gliwicach urodziłam 28 czerwca 2016r. swojego synka Tomka. Szpital oceniam na szóstkę w skali od 1-6. Spędziłam tam równe 5 dni i caly pobyt wspominam bardzo dobrze. Począwszy od przyjęcia na izbie przyjec, wszystko przebiegało bez zarzutu. Cały personel jest niezwykle życzliwy i pomocny. Pacjentka jest traktowana indywidualni.Moj poród był wywolywany, gdyż wody odeszły ale nie było skurczów. Przyznam,ze poród był bolesny i długi, ale trafiliśmy z mężem na cudowną położną mlodą Panią Magdę Plaze, która jest prawdziwą profesjonalistką, opanowaną i spokojną, bez ktorej nie wiem jak bym urodziła. Pani Magda tłumaczyła jak oddychać, co robić za zwłaszcza w fazie parcia,gdzie emocje sięgają zenitu. Ogromny szacunek dla Pani Magdy Plazy i podziękowania, które już złożyliśmy. Na oddziale noworodków gdzie odwieziono nas po porodzie, czuliśmy się jak w all inclusive. Codziennie kompleksowe badania dzidziusi oraz kobiety. Czuć było troskę i zainteresowanie lekarzy, położnych i pielęgniarek. Dziękuję również Pani doktor Beacie Sadownik - jeśli takie osoby prowadzą szpital nie ma się czego obawiać. Generalnie gdybym miala jeszcze kiedyś rodzić to tylko w Gliwicach i polecam innym kobietom. Czasami szpital może być piękny ale jak personel nie wkłada w pracę serca czy jest nie życzliwy to nie warto. Gliwicki szpital oferuje wszystko czego potrzeba aby poród i pierwsze chwile z dzieckiem były tymi które dobrze sie wspomina.

Aleksandra Dróżdż

Opinia (11.06.2016)

Lekarze, pielęgniarki i położne przemiłe, o wszystkim informują i ze szczerą chęcią służą pomocą o kazdej porze dnia i nocy. Jedzenie smaczne, bardzo czysto. W szpitalu panuje poszanowanie intymności. Z drugim dzieckiem zgłosze się oczywiście ponownie. Szczerze mówiąc jestem w pozytywnym szoku, że taka placówka istnieje bo nie ma żadnych zastrzeżeń

PATRYCJA RABIASZ

Opinia (03.06.2016)

Z czystym sumieniem polecam Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach! Dzięki ludziom tu pracującym, poród mogę wspominać tylko dobrze. Opieka nade mną na patologii ciąży, a potem nad moją córeczką był profesjonalny i serdeczny. Jestem wdzięczna szczególnie pani dr Sadownik - za zaangażowanie w problemy zdrowotne mojej malutkiej - Dziękuję!Tworzycie Państwo fajne miejsce :)!

Aneta i Ineczka

Opinia (03.06.2016)

Witam, wchodząc tutaj chciałam podziękować za opiekę w ciąży, poczawszy od miłej pani w ochronie, przez panią Marzenkę w rejestracji, panią Iwonkę w poradni K, kończąc na lekarzach. Chciałam też podziękować za szybkie przyjęcia na porodówke i super opiekę, mimo tego że właśnie panie położne miały zmianę dyżuru, lekarzowi który dopiero przyszedł do pracy i na porodówce pani Iwonce - cud położnej, która mi jakby z nieba spadła ze swoim doświadczeniem, dzięki niej mój synek chociaż duży to szybko i zdrowo sie urodził ! I jeszcze położne i lekarze na oddziale noworodków, im tez chcę podziękować, zawsze pomocni. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że pobyt w szpitalu w trakcie ciąży i po porodzie nie byl przykrym doświadczeniem. Polecam każdej kobiecie, która stoi przed ważnym wyborem, gdzie przywitać na świecie swojego maluszka !!! Jeszcze raz olbrzymie dziękuję i wyrazy uznania!!!

Zadowolona Pacjentka

Opinia (01.06.2016)

W maju urodziłam w tym szpitalu, spędziłam prawie 2 tyg. na patologii i tydzien na oddziale położniczym. Szpital na europejskim poziomie, gorąco polecam poród właśnie tutaj. Kadra z super podejściem do pacjentek, starają się, lekarze prawidziwi fachowcy, przemiłe położne. Każde USG czy KTG wykonywane w miłej atmosferze, miałam też pełną profesjonalną informację o moim stanie zdrowia. Czułam, ąe ja i moje dziecko jesteśmy w dobrych rękach. Szczególnie polecam położną Ewę Rewak - dzięki niej szczęśliwie urodziłam. Bardzo miło wspominam także pierwsze obchody/ wizyty pediatryczne i pierwsze badania Maluszka:-)

Agnieszka Sadkowska

Opinia (12.05.2016)

Spędziłam prawie tydzień na ginekologii, zupełnie nie rozumiem skąd niektóre krzywdzące opinie na temat szpitala. Obsługa profesjonalna, lekarze bardzo kompetentni i zaangażowani w to co robią, pielęgniarki i opieka na najwyższym poziomie. Wszyscy bardzo mili i pomocni. W szpitalu czyściutko, codziennie są sprzątane sale. Pod adresem szpitala i załogi jak największy pozytyw i podziękowania za uratowanie życia i opiekę. Pozdrawiam serdecznie.

Beata K

Opinia (28.04.2016)

19.04.2016 r. w tym szpitalu urodziła się nasza druga córeczka Wiktoria. Powiem szczerze,że nie sądziłam że pobyt w szpitalu i sam poród mogą być tak fantastycznym przeżyciem. Pierwsza córka rodziła się w Bytomiu i to był prawdziwy koszmar. Natomiast tutaj pełen profesjonalizm Pań położnych na wszystkich oddziałach jak również ogromne zaangażowanie lekarzy (przed porodem byłam w tym szpitalu dwukrotnie hospitalizowana z powodu przedwczesnych skurczy) jest godne podziwu. Rewelacyjna atmosfera w tych szczególnie trudnych dla nas chwilach pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Ogromnie polecam rodzenie w tym szpitalu szczególnie dziękujemy Pani położnej Iwonie, dr Zosi oraz całemu personelowi szpitala za niezwykle rodzinną i ciepłą atmosferę. Szczęśliwi rodzice Wiktorii

Joanna Lipiec

Opinia (27.04.2016)

Serdecznie polecam ten Szpital. W marcu urodziłam synka i przebywałam pod opieką personelu tamtejszego Oddziału Położniczego. Poród przebiegał bardzo sprawnie, fachowa i miła opieka począwszy od Pań Salowych, Położnych, Pielęgniarek, Lekarzy Ginekologów i Neonatologów. Bardzo dobrze wspominam pobyt w Oddziale, tym bardziej, że miałam okazję skorzystać z profesjonalnego masażu po porodzie, co związane było z przedświąteczną akcją zorganizowaną przez Zarząd Szpitala. Jeszcze raz polecam poród w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Gliwicach :) Pozdrawiam cały Personel !

Kinga Dębiec

Opinia (20.04.2016)

SZCZERZE POLECAM. Bardzo miłe panie położne. w razie wątpliwości służą pomocą. Bez krępacji mogłam zadawać pytania na każdy temat. Niestety wraz z synkiem w drugiej dobie trafiliśmy na patologie noworodka. I tu wielkie podziękowania dla lekarzy i dla cioci Mai która masowała brzuszki naszym maluszkom. Osoba z prawdziwym powołaniem. Myślałam że takich ludzi można oglądać tylko w filmach a jednak są w naszych szpitalach. W Gliwicach na pewno:)

(dane wpisujacego do wglądu)

Opinia (20.04.2016)

To był mój drugi poród w gliwickim szpitalu i jestem jeszcze bardziej zadowolona z opieki i pobytu niż za pierwszym razem. Po pierwsze trafiłam na cudowne położne- jak i na dole na IP jak i na sali porodowej. Wiadomo, jeśli nie wykupisz sobie usługi prywatnej położnej- to jest loteria- albo trafisz na kobietę która absolutnie ci podpasuje i będziecie miały świetny kontakt (to mój przypadek), będziecie miały bardzo dobrą komunikację i poprowadzi cię fantastycznie przez to "wydarzenie", albo jak ja przy pierwszym porodzie traficie na panią z którą niekoniecznie się dogadacie i będzie to trudna sytuacja dla was obojga- chociaż oczywiście nie można zarzucić jej braku profesjonalizmu, wiedzy czy umiejętności- jest to raczej kwestia osobowości, po prostu z jedną osobą od razu się porozumiesz a z drugą choć nie wiem jak byś się starała to nie da rady :) Należy podkreślić serdeczne podejście całego personelu szpitala do pacjentek- i mam tu na myśli nie tylko lekarzy, położne czy pielęgniarki, w tym szpitalu przesympatyczne są również panie salowe i roznoszące posiłki. A'propos posiłków, miłą niespodzianką jest fakt że bez problemu można poprosić o dietę wegetariańską. A teraz najlepsze- czego może chcieć kobieta która właśnie urodziła zdrowe dziecko, i ona i dziecko są pod dobrą opieką, dostała (oczywiście jak na szpitalne warunki ;) ) całkiem porządny obiad, odwiedziła ją konsultantka laktacyjna- pokazała jak dostawić tego małego ssaka, hmmm to może MASAŻ?! Tak! Szpital w ramach opieki nad mamą proponuje od niedawna jeden darmowy masaż (kolejne to chyba koszt 20zł)

Ania K

Opinia (12.04.2016)

Wybrałam ten szpital świadomie i jestem bardzo zadowolona wspaniała opieka nad mamą i noworodkiem. Szczególne podziękowania pani Romie Kuchna za wsparcie podczas całego porodu który był dla mnie bardzo ciężkim przezyciem, podziękowania także dla pani anestezjolog za podejście do pacjenta oraz dla pani doktor Augustniak. Podziękowania także dla cioci Mai z oddzialu patologi noworodka za opiekę i uczucia okazane mojemu synkowi pozdrawia Grześ :) Polecam w 100%

Basia i Grześ

Opinia (06.04.2016)

Dla takich chwil warto zrobić wszystko ...:)

Opinia (23.03.2016)

Serdecznie polecam Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach wszystkim przyszłym mamom. Moja ciąża od początku przebiegała z komplikacjami. Dwukrotnie przebywałam w trakcie ciąży w tym szpitalu. Na oddziale ginekologii panuje miła admosfera a położne są wyrozumiałe i pomocne. Szczególnie chciałam podziękować Panu doktorowi A. Księżarkowi oraz Pani doktor L. Siergiej, która wprawną ręką założyła profesjonalnie szew okreżny na skróconą szyjkę tym samym ratując życie mojemu nienarodzonemu dziecku. Dziękuje także Pani położnej Iwonie Ledwoń, która w czasie porodu swoim wsparciem, cierpliwością i empatią sprawiła, że niemożliwe stało się możliwym. Wiele kobiet zastanawia się czy po cesarskim cięciu można urodzić w sposób naturalny kolejne dziecko. Ja jestem tego żywym dowodem dzięki profeslonalnemu podejściu całego Zespołu Medycznego z Gliwic można. 7.03.2016 szczęśliwie przyszedł na świat mój drugi synek. Serdecznie dziękuje lekarzą, położnym i pielęgniarką.

Agata z Piotrusiem

Opinia (7.03.2016)

Chciałabym gorąco i z całego serca polecić Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach wszystkim przyszłym rodzicom. Wraz z mężem nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej opieki i bardziej profesjonalnego i oddanego podejścia personelu medycznego. Spędziłam w szpitalu 5 dni - początkowo trafiłam na patologię ciąży, a następnie na oddział noworodkowy. W trakcie całego pobytu na bieżąco udzielano mi pełnej informacji o moim i maluszka stanie zdrowia, chętnie doradzano w sprawach porodu i opieki nad noworodkiem, cały personel od lekarzy po położne i salowe był bardzo miły i cierpliwy. Widać było duże zaangażowanie i pasję, z jaką Ci ludzie wykonują swoją pracę. O każdej porze dnia i nocy kiedy wzywaliśmy kogoś witał nas z uśmiechem na ustach. Czułam się bezpiecznie i komfortowo. Pomimo bardzo długiego porodu zrealizowano cały mój plan, bez problemu otrzymałam znieczulenie nie czekając dłużej niż 10 minut.

Ela Borczykowska

Opinia (16.02.2016)

Serdecznie polecam Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach. W dniu 07.01.2016r w związku z odklejeniem sie łożyska w 35 tyg. przyszła na swiat moja córka Pola, która ważyła 1300g. Dzięki doświadczeniu oraz profesjonalnej opiece zespołu który w w/w dniu pełnił dyżur dzisiaj moge cieszyć sie moim szczęściem. Muszę podkreślić ze na słowa uznania zasługują pediatrzy oraz pielęgniarki i położne z oddziału fizjologii, patologii i IOM noworodka którzy przez 3 tyg zajmowali sie w sposób profesjonalny moją kruszynką. Bez zastrzeżeń cały zespół odpowiadał i wyjaśniał mi wszystkie wątpliwości nawet najbardziej uciążliwe. Będąc w szpitalu czułam sie bezpiecznie i komfortowo pomimo trudnej sytuacji w jakiej sie znalazłam. Polecam serdecznie.

Sylwia S-K

Opinia (07.02.2016)

Witam. Wszyscy na tej stronie rozpisują się na temat porodu i opieki na oddziałach, a ja chciałam zwrócić uwagę na poradnie przyszpitalne- a dokładniej poradnie K. Będąc w ciąży(4 lata temu) chodziłam właśnie do waszej poradni, i szczerze powiedziawszy było to bardzo nieciekawe doświadczenie ze względu na przewijająca się liczbe lekarzy w tej poradni. Najkrócej opisując to "co wizyta to inny lekarz", pomijając już moje skrępowanie ( bo jak chodzi się do jednego lekarza to człowiek się przyzwyczaja), to najgorsze jest to że każdy lekarz chciał mnie na jakiekolwiek badanie kierować w innym terminie, jeden przepisał mi lekarstwa a następny pytał po co- i wynikały z tego same nieporozumienia. Później po porodzie jak byłam kilka razy w poradni już się poprawiło i praktycznie zawsze w te same dni była dr Mucha i to z nią wszystko załatwiałam więc byłam zadowolona. Teraz jestem na etapie przygotowań do następnej ciąży i znowu w poradni jest bałagan. Byłam w środę jest dr Mucha - pobiera mi cytologie, po wynik w następną środę przychodzę Telega i już są pytania po co? dlaczego itp następna wizyta skierowanie do usg od Muchy wynik znowu środa Telega- a po co było to skierowanie i znowu 100 pytań. Jest to bardzo denerwujące jak każdy lekarz wypytuje się po co ten poprzedni dał takie zlecenia co miał na myśli itp. Wiadomym jest że każdy lekarz ma inne metody działania, inne pomysły na załatwienie jakiegoś problemu i ciężko jest chodzić do kilku lekarzy z jedną sprawą bo każdy ma inny pomysł na wyleczenie mnie. Te same uwagi ma moja mama( też pacjentka dr Muchy) raz przyszła miała być dr Mucha a do poradni wchodzi ok 30 letni lekarz, więc mama poszła do domu.Jest znaczną różnica dla pacjentki czy lekarzem jest mężczyzna czy kobieta. Więc mam prośbę czy nie może być tak że w poniedziałki zawsze ten lekarz, wtorki inny, środe następny itd. Taka informacja kiedy który lekarz przyjmuje powinna być też zamieszczona w rejestracji żeby panie tam też wiedziały jak ktoś zapyta(bo niestety nie wiedzą) i wtedy nie będzie takiego bałaganu. Zależy mi na chodzenie w kolejnej ciąży do waszej poradni ale jeśli nie zostaną przydzielone dni jednemu z lekarzy- tak że wybiorę sobie jednego i przez całą ciąże chodzę tylko do niego, to niestety będę musiała przepisać się do innej poradni. ( Myśle że z takimi odczuciami nie jestem sama, bo kiedyś przed przychodnią rozpętała się rozmowa kilku z pań które były tak samo bardzo niezadowolone z tych ciągłych zmian lekarzy).

pacjentka porK

Odpowiedź: bardzo dziękujemy za uwagi, są dla nas bardzo cenne i weźmiemy je pod uwage. Zadowolenie pacjentów jest dla nas najważniejsze.

Opinia (22.12.2015)

Nie mogliśmy sobie wymarzyć wspanialszej opieki - i w trakcie, i po porodzie. W każdej chwili czuliśmy się bezpiecznie, spokojni o zdrowie moje i maleństwa. Profesjonalizm, autentyczna troska, empatia i życzliwość pań położnych jest wyjątkowa - a z racji dość długiego porodu strzegła nas niejedna (nie wykupiliśmy prywatnej opieki). Rodziliśmy we wspaniałej, intymnej atmosferze, z pełnym wsparciem naszych wyborów (woda, brak interwencji farmakologicznych) - tak długo, jak było to bezpieczne. Równie życzliwa atmosfera i troska towarzyszyła mi na bloku operacyjnym, gdzie dzięki profesjonalizmowi lekarzy - ginekologów, pań anestezjolog i neonatolog - nasz synek szczęśliwie przyszedł na świat. Na oddziale - wspaniała, czujna opieka i prawie domowy klimat. Fantastyczni ludzie w połączeniu z bardzo dobrymi warunkami lokalowymi świeżo wyremontowanych oddziałów („spa” na porodówce! wanna, świece, muzyka…) sprawiają, że szpital zasługuje na najwyższą ocenę.
Wszystkim tym wspaniałym ludziom, wszystkim Państwu życzymy z całego serca magicznej atmosfery nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wyjątkowego w tych dniach ciepła domowego ogniska, chwil wytchnienia, spokoju i radości.

Karolina i Janusz z Witusiem

Opinia (21.12.2015)

W szpitalu spędziłam 8 dni (10 - 18.12.), 3 dni na oddziale patologii ciąży i resztę na oddziale noworodkowym. Musze powiedzieć, że mimo stosunkowo długiego pobytu w szpitalu ( dodam , że ze względu na mnie a nie na maluszka ) jestem bardzo zadowolona z obsługi. Czułam się jak w domu, panująca atmosfera jest bardzo rodzinna, personel począwszy od sprzątaczek, pielęgniarek, położnych, doradców laktacyjnych a skończywszy na lekarzach bardzo życzliwy i miły. Na każde pytanie otrzymywałam wyczerpującą odpowiedz. Były momenty, że w ogóle nie czułam bariery LEKARZ - PACJENT. Jeżeli chodzi o położne i pielęgniarki to chylę czoła za ogrom pracy jaki wykonują zawsze są uśmiechnięte i pełne zrozumienia, bardzo troskliwe i empatyczne. Często się zdarza słysząc opowiadania znajomych o emocjach związanych z narodzinami dzieciątka i pobytem w szpitalu słyszy się "że było dobrze ALE..."; lecz tym razem ja wraz z mężem z ręką na sercu mówimy że jest to miejsce przyjazne kobiecie w ciąży oraz później matce ojcu i ich maluszkowi. Gorąco polecam szkołę rodzenia do której żeśmy uczęszczali.
W imieniu Naszym i Paulinki chcielibyśmy w sposób szczególny podziękować Położnej Liliannie Żur oraz Doktorowi Andrzejowi Księżarek.

Kamila Bleichert

Opinia (21.12.2015)

Spędziłam kilka dni na oddziale ginekologii, opisuję, ponieważ złe rzeczy na forum czesto się opisuje, a o dobrych się nie pamięta. Pielęgniarki na ginekologii są super, takie ludzkie, tak mało a jak dużo, i cierpliwe, i mają duże pokłady empatii, nie zostawiają cierpiących w bólu, tylko starają się, pomagają, nie ma znaczenia pora dnia, czy środek nocy. Szczególnie na pochwałę zasługuje Pani Jagoda i Ewa, niesamowicie cierpliwe i uczynne osoby. Lekarze również zasługują na wiele słów uznania, nie ma mechanicznego podejścia do kolejnego petenta. Dziękujemy jako pacjentki

Magdalena Toruń

Opinia (19.11.2015)

W dniach 26.10-13.11 byłam rezydentką najpierw patologii ciąży a później, szczęśliwie, oddziału noworodkowego. Chciałam serdecznie podziękować całemu personelowi medycznemu wszystkim lekarzom, położnym oraz pielęgniarką za opiekę, wsparcie oraz okazaną empatię. Przez cały pobyt zawsze można było liczyć na pomoc, zainteresowanie lekarzy oraz serdeczność położnych. Przez te prawie trzy tygodnie udało mi się przyjrzeć kulturze pracy w Szpitalu i mogę zapewnić oraz jednocześnie polecić to miejsce jako przyjazne kobiecie w ciąży oraz później matce i jej dziecku.
Brałam także udział w szkole rodzenia, którą także polecam.

Dorota Mikosz

Opinia (15.11.2015)

Szczerze polecam ten szpital jako przyjazny matce i dziecku. Jeśli rodzić to tylko tutaj. Trafiłam na oddzial patologii ciąży pod koniec 38tc, dzieki madrej decyzji dr Zosi (polozenie miednicowe maluszka). Dwa dni pozniej odeszli mi wody i urodzilam piękna i zdrowa córeczkę :-). Opieka zarowno na oddz patologii, jak i na polozniczym czy nawet bloku operacyjnym, bardzo fachowa, zyczliwa. Na bloku, pani anestezjolog i pozostałe pracujace, złote kobiety - rodzilam pierwszy raz, jeszcze cc, ale dzięki nim dalam rade, a nawet, bardzo dobrze i milo wspominam i bede wspominac sam porod jak i pobyt w tutejszym szpitalu. Pozdrawiamy cieplo wszystkie mamy planujace skorzystac z tej placówki, my jesteśmy na TAK!

Barbara & mala Madzia

Opinia (07.11.2015)

5 miesięcy temu urodziłam w tym szpitalu moje największe szczęście. Pomimo pierwszego dziecka i wielu obaw związanych z porodem, szczerze mogę napisać, że wszyscy lekarze jakich spotkałam w tym szpitalu okazali wspaniałą życzliwość, sprawili, że dzień narodzin mojego syna był czymś na prawdę wyjątkowym. Sale są bardzo przyjemne, jedzenie pyszne.Z całego serca mogę polecić ten szpital każdej przyszłej mamie.

Natalia i Oliwer

Opinia (11.10.2015)

Witam,chciałam przekazac wszystkim Paniom, które zastanawiają sią nad wyborem szpitala do porodu, że Gliwicki oddział połoznictwa moim zdaniem jest najlepszym wyborem jaki dokonałam. W dniu 19.09.2015 urodziłam prześliczną, zdrową córeczkę Oliwię. Dzięki Paniom położnym i Pani anestezjolog, która poratowała mnie znieczuleniem (ps.polecam ) dałam radę pomimo ciężkiego porodu. Panie dały mi tyle siły, ciepła i profesjonalnej opieki, że poczułam się naprawdę bezpieczna. Szczególnie chciałam podziękować Pani położnej Lilianie, kobiecie Anioł, która była ze mną od początku do końca porodu, jest wspaniałą osobą, dzięki niej moja córeczka jest na świecie;-) .

Justyna Tyna

Opinia (02.10.2015)

W tym szpitalu urodziłam dwójkę dzieci - w 2013 i 2015 roku. Leżałam też dwukrotnie na oddziale patologii ciąży. Polecam ten szpital. Czułam się w nim bezpiecznie, pod okiem profesjonalistów. Szpital oferuje wiele przyjaznch matce rozwiązań na sali porodowej - są piłki, gaz rozweselający, wanna, prysznic itp. Z kolei blok operacyjny to zespół profesjonalistów przemiłych, tworzących odpowiednią atmosferę dla zestresowanej rodzącej. Super była pani anestezjolog! Po porodzie położne dopytywały w czym mogą pomóc. Szczególnie cenię dr Księżarka, Annę Stachurską-Muchę, a z młodych lekarzy panią Maksym i pana Jana Wieczorka. Bardzo chwalę sobie możliwość wykupienia osobnego pokoju po porodzie - za rozsądną cenę. Serdecznie dziękuję całemu personelowi! .

Kasia Lukoszek

Opinia (30.09.2015)

Polecamy z cała pewnościa porodówkę w SWS i bardzo dziękujemy pani Romualdzie Kuchnej za odebranie porodu i cała opiekę. Po porodzie opieka również na wysokim poziomie, cały personel widać że jest z powołania i jest na każde zawołanie. Polecamy salę jednoosobową typu studio, naprawde warto.

Paulina i malutka Hania

Opinia (29.09.2015)

Do gliwickiego szpitala trafiłam niespodziewanie w ósmym miesiącu ciąży, niestety musiałam tam spędzić już prawie cały czas do rozwiązania. Czas spędzony w szpitalu na oddziale patologii ciąży oraz poród były dla mnie dosyć stresujące. Niemniej jednak dzięki położnym: pani Romie Kuchna, pani Agnieszce Rak i doktorowi Kluszczyńskiemu oraz ich rzeczowości, profesjonalizmowi a także cudownemu, ludzkiemu podejściu do pacjenta ogólnie pobyt w tej placówce wspominam dobrze.

Agnieszka

Opinia (29.09.2015)

W Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach przyszły na świat moje dwie córeczki, pierwsza w sierpniu 2010 roku, a druga w maju tego roku. Obie córeczki przyszły na świat przez cesarskie cięcie ze wskazań lekarskich, oba porody wspominam ze łzą w oku, mam cudowne wspomnienia za co dziękuję całemu Zespołowi Medycznemu, bo to właśnie tym Wspaniałym Ludziom oraz ich profesjonalizmowi zawdzieczam magię tamtych chwil. Polecam ten szpital wszystkim przyszłym mamusiom. Polecam, ponieważ jest to miejsce gdzie pracują niezwykli lekarze i położne, którzy podchodzą do pacjentki z ogromnym zrozumieniem, zainteresowaniem, chęcią pomocy oraz matczyną czułością i troską, a w tym momencie każdej kobiecie potrzebne jest takie własnie wsparcie. W naszym białym szpitalu pracuje zespół profesjonalnych i świetnych lekarzy zarówno ginekologów jak i pediatrów oraz cudowne położne. Polecam i jednocześnie dziękuję całemu zespołowi za troskę i wsparcie.

Patrycja z Nadją, Nataszką i mężem

Opinia (29.08.2015)

Wspaniała opieka od przyjęcia aż do wypisu. Nie jest sie pozostawionym samemu sobie, położne cały czas doglądają i reagują na krzyki, wspierają przez cały poród i doradzają co zrobić. Jeżeli chcesz rodzić po ludzku to nie wahaj się i wybierz ten szpital. Po porodzie również niesamowita opieka, panie położne cały czas sprawdzają czy wszystko w porządku czy czegoś nie potrzeba, bez skrępowania można było zapytać o pomoc i się ją otrzymywało bez problemu. Pamiętać również trzeba, że jest się niewyspanym i zmęczonym, wiec niektóre panie mogą wydawać się gburowate ale tak nie jest. Chciałam serdecznie podziękować całemu personelowi, jesteście wspaniali.

Anna Sleczek

Opinia (21.08.2015)

Jestem ogromnie zadowolona z wyboru szpitala. Zarówno opieka w trakcie porodu jak i po jest na najwyższym poziomie! Całe życie będę pamiętać długi poród mojego syna.. gdyby nie fachowa opieka i serdeczność osób zaangażowanych w przebieg porodu, do dzisiaj nie wiem jak to wszystko by się zakończyło. Szczególne podziękowania i uznanie należą się Pani Romualdzie Kuchnej, która swoim profesjonalizmem, zaangażowaniem, otwartością ale przede wszystkim pewnym głosem spowodowała że ból i zmęczenie nie miały żadnego znaczenia a ja wiedziałam co robić i jak się zachowywać. Całe 9 miesięcy obawiałam się co mnie czeka – naczytałam się ogromniej masy podręczników i porad, ale gdy przychodzi się już na salę porodową to cała wyczytana wiedza znika i człowiek staje się ogromnie bezradny- dlatego jeszcze raz chciałabym bardzo podziękować Pani Romualdzie Kuchnej, ponieważ gdyby nie ona zwariowałabym tam od natłoku przerażających myśli!!! Synek urodził się zdrowy i jestem szczęśliwą matą a już nie długo znów spotkamy się na sali porodowe

Małgorzata Garbicz-Popek

Opinia (20.08.2015)

Z czystym sumieniem polecam ten szpital.Razem z mezem wybralismy ten szpital ze wzgledu na profesjonalizm sluzby medycznej.Bardzo balam się drugiego porodu ze względu na cięzki pierwszy porod dlatego najbardziej jestem zadowolona z opieki Pani Anestejolog :* Dzieki znieczuleniu ktore dostalam porod nie stal sie dla mnie traumatycznym przezyciem lecz najpiekniejszym dniem w moim zyciu. Z calego serca polecam znieczulenie zewnatrz oponowe. Porod stal sie przyjemny, a po porodzie nie mialam zadnego bolu z zwiazanego z tym znieczuleniem. Mielismy doskonala polozna Iwonke, ktora dodawala mi odwagi i dzieki niej czulam, ze ja i moja corka jestesmy bezpieczne. Lekarze po porodzie zachowywali sie cudownie. Mialam wrazenie, ze tak samo jak ja ciesza sie z przyjscia na swiat mojego melenstwa :) Pozdrawiam Asia

Joanna Wolny

Opinia (08.07.2015-z portalu gdzierodzic.info)

W czerwcu urodziłam 3,5 kilową córeczkę. Zdecydowanie podczas"zwiedzania" najlepiej potraktowano nas w Gliwicach. Na bloku porodowym pokazano nam wszystkie boksy i bardzo dokładnie opowiedziano co do czego służy i z czego możemy skorzystać- a można ze wszystkiego. Zauroczył nas boks w którym leży się na obserwacji poporodowej- stoliczek, krzesełko, kawka herbatka- żeby i tatuś mógł odpocząć:) Niestety żadna inna porodówka nie była w stanie przebić poziomu kultury tamtejszego personelu i ludzkiego podejścia do człowieka. Mimo tego, że jesteśmy z Sosnowca zdecydowaliśmy się na poród w tamtejszym szpitalu. Wspaniałą opcją jest możliwość wykupienia indywidualnej opieki położnej. Skorzystaliśmy z tej możliwości i zachęcam Was do zrobienia tego samego. Na dyżurze są 2 położne i jeśli jest spora ilość porodów, te panie potrafią być zabiegane. My chcieliśmy mieć kogoś, kto przez cały ten czas będzie dla nas i tak też było. Polecam Panią Bożenę, która była cały czas pod telefonem, mogłam do niej dzwonić i pytać o wszystko w razie wątpliwości. Przesympatyczna kobieta, która świetnie poprowadziła nasz poród. Poddałam jej się całkowicie i nie żałuję. Kąpiel przy świecach na bloku porodowym? Chyba tylko Gliwice:) Nie było nacinania krocza, mimo iż jestem pierworódką( drogie Panie- masujcie krocza, to działa!), zmieniałam ciągle pozycje ostatecznie rodząc w sali porodu aktywnego na worku sako. W moim przypadku leżenie na łóżku kompletnie się nie sprawdziło, co dla personelu nie stanowiło problemu. Następnym razem od razu chyba wybiorę tę salę- ruch podczas porodu okazał się zbawienny. Świadomie zrezygnowałam ze znieczulenia w obawie przed przedłużoną akcją porodową i nie żałuję. Ból do wytrzymania, a najlepszym środkiem znieczulającym okazało się oddychanie. Gaz w moim przypadku również się nie sprawdził-zdecydowanie lepsze było powietrze:) Poprosiliśmy o pokój jednoosobowy z miejscem dla taty, co sobie bardzo chwalimy. Polecam zawsze i wszystkim. Gliwice- do zobaczenia;)

Magda

Opinia (22.07.2015)

Rodziłam w czerwcu tego roku i z czystym sumieniem szczerze i gorąco POLECAM ten szpital, atmosfera na porodówce świetna, przez cały czas czuliśmy się rewelacyjnie, zero stresu dzięki pełnemu profesjonaliźmie personelu który był bardzo życzliwy, kulturalny, odnoszący się z szacunkiem, pobyt na oddziale również bez zastrzeżeń, personel bardzo pomocny, wyczerpująco odpowiadają na wszelkie pytania. Bardzo dobrze wspominam te chwile i z całego serca pragnę podziękować lekarzom, pielęgniarkom oraz wspaniałym położnym. Pozdrawiamy

Anna

Opinia (17.07.2015)

Na przestrzeni 5 lat ogromna zmiana na plus! Po pierwszym porodzie spisałam szpital na straty i moja opinia była jak najgorsza. Długo zastanawiałam się nad miejscem mojego drugiego porodu. Wybrałam za namową p. dr Augustyniak ponownie Wasz szpital i tym razem nie żałuję. Ogromna zmiana na plus. Właściwie nie można się do niczego doczepić. Profesjonalna, miła i pomocna kadra. Profesjonalna "obsługa" matki i dziecka. Wysoki standard całego Oddziału. Jestem naprawdę zadowolona i tym razem każdemu polecam ten Szpital. Gratuluję wszystkim, którzy mieli swój udział w tej zmianie. Kawał dobrej roboty! Pozdrawiam!

Anna

Opinia (04.07.2015)

Oboje z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki, którą otrzymaliśmy kilka dni temu w Szpitalu w związku z przyjściem na świat naszego synka. Świetna, fachowa opieka, bardzo dobre warunki, świetny persolnel lekarski i przemiłe, zawsze służące pomocą ciocie położne:). Poród dzięki temu przebiegł sprawnie i bez zbędnego stresu. A okres połogu spędzony w szpitalu wspominam tak dobrze, że najchętniej bym tam została;). Dziękuję całemu Zespołowi, szczególnie szefowej całej tej sprawnie działającej maszyny - Pani dr Sadownik, pozdrawiamy serdecznie już z domku:) .

Karolina i Mikołaj

Opinia (24.06.2015)

Bardzo, bardzo miła obsługa. Panie pielegniarki pierwsza klasa, lekarze rowniez mili i otwarci. Nie trzeba sie bac odezwac, jak w przypadku wiekszosci placowek. Wspaniala, przyjazna atmosfera, cudowna opieka. Polecam! Jedyną osobą, na której ogromnie się zawiodłam był lek.med. Z. K. - gburowaty, arogancki starszy pan, który nie mówi do pacjentki, ale burczy pod nosem. Miałam wrażenie, że przeszkadzam mu w pracy rodząc....

Karolina

Odp: w trosce o poprawę naszej opieki postaramy się wyeliminować wszystkie niekorzystne zdarzenia. Dziękujemy za wybór naszego szpitala. Pozdrawiamy.

Opinia (15.06.2015)

W tym oto szpitalu urodziłam dwójkę dzieci. Oba porody wspominam wspaniale. Zarówno położne jak i lekarze oraz pielęgniarki służyli radą i pomocą.

Kamila

Opinia (12.06.2015)

Witam, urodziłam 28.09.2013 w trybie pilnym przez cesarskie cięcie syna (spadek tętna) tylko szybka,fachowa i mądra decyzja Pani Doktor pozwalają mi się dziś cieszyć zdrowym Grzesiem. Profesjonalna opieka na oddziale patologii noworodka i wspaniałe podejście personelu do najmłodszych pacjentów zasługują na serdeczne podziękowanie i wyrazy szacunku. Polecam Szpital Wielospecjalistyczny każdej Pani, która oczekuje swojego dzidziusia. Pozdrawiam cały personel oddziałów. .

Justyna

Opinia (09.06.2015)

26 maja urodził nam się synek właśnie w szpitalu wielospecjalistycznym w Gliwicach. Długo zastanawialiśmy się z żoną, który szpital wybrać. W końcu zdecydowaliśmy się na Gliwice i była to naprawdę świetna decyzja:) Szczerze mówiąc byłem wręcz zaskoczony, że w polskiej służbie zdrowia można jeszcze natrafić na tak wykwalifikowany oraz miły personel. Każda położna służyła swoją rada i pomocą już od pierwszych godzin po urodzeniu naszego małego szczęścia :) Wszystkim którzy również mają dylemat jaki szpital wybrać gorąca polecamy placówkę w Gliwicach napewno nie będziecie zawiedzeni :) Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy od porodówki po oddział położniczy. 

Asia Piotr i Maciuś Kot

Opinia (25.05.2015)

Bardzo profesjonalna, życzliwa i miła opieka, zarówno przed jak i po porodzie. Z całego serca polecam. Rodziłam tu 2 razy (2010 i 2015) i mogę z całą odpowiedzialnością polecić ten szpital każdej kobiecie, która chce "rodzić po ludzku" w otoczeniu profesjonalnego zespołu.

Katarzyna Cofta